Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ocitli sme sa v druhej vlne pandémie, ktorá je ešte silnejšia ako bola tá jarná. Naše nemocnice a najmä zdravotníci v prvej línii sú aj kvôli väčšiemu náporu pacientov v neustálom nasadení. Keďže si vážime ich prácu, rozhodli sme sa zdravotníkom v prvej línii s účtom vo VÚB banke poďakovať aspoň tým, že ho budú mať od decembra na rok zadarmo.

„Zdravotníci práve v tejto chvíli potrebujú od nás všetkých viac podpory než kedykoľvek predtým. Aj týmto gestom sme im chceli poďakovať za to, že každý deň nasadzujú vlastné zdravie pri záchrane druhých. Pevne veríme, že rovnako ako zdravotný stav ťažko chorých pacientov v nemocniciach, sa postupne stabilizuje aj pandemická situácia. Dodržiavanie preventívnych opatrení je potom to najmenej, čo môžeme pre nich urobiť,“ vysvetľuje generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Zdravotníci “z prvej línie” budú o podrobnostiach informovaní priamo bankou alebo aj cez konkrétne profesijné združenie, kde sú členmi. Aj iní lekári či zdravotníci s účtom vo VÚB budú môcť o tento benefit požiadať do konca roka na každej našej pobočke. Banka na základe tohto rozhodnutia prerozdelí vyše 130-tisíc eur.

Zdravotníctvu pomáhame aj naďalej

Už počas prvej vlny pandémie sme videli kolabovať aj vyspelé nemocničné systémy. VÚB banka preto začala podporovať slovenské zdravotníctvo nákupom viacerých pľúcnych ventilácii a dezinfektorov, ďalej spolu s partnermi podporila zariaďovanie lekárskych izieb novým nábytkom či iným vybavením. Darovali sme finančné prostriedky a nakúpený reklamný priestor iniciatíve Kto pomôže Slovensku a sme otvorení ďalším nápadom na zlepšenie situácie v našich nemocniciach.

Značky: