Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Multigigabitové prepínače Zyxel série XMG1930 pomôžu prevádzkovateľom sietí zvládnuť stále vyššie nároky na prenosovú kapacitu.

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi predných dodávateľov bezpečných sieťových riešení využívajúcich prednosti správy pomocou cloudu, predstavila novinky v podobe multigigabitových chytrých riadených prepínačov Lite-L3 série XMG1930. Pre malé a stredné organizácie, systémové integrátory, poskytovateľov riadených služieb a menších poskytovateľov internetu séria XMG1930 znamená ideálne riešenie stále rastúcich nárokov na prenosovú kapacitu v súvislosti so zavádzaním WiFi 6, WiFi 6E a WiFi 7

Siete pripravené na budúcnosť

Séria XMG1930 ako prvý produkt pre malé a stredné organizácie ponúka prepínanie multigigabitovou rýchlosťou vďaka šiestim 10G uplink portom, ktoré sú vhodné pre optickú aj metalickú infraštruktúru. Toto riešenie prináša ďalšie možnosti a väčšiu odolnosť pri rozširovaní siete a poskytovateľom internetu umožňuje bez zmeny kabeláže zvýšiť rýchlosť pre koncových užívateľov z tradičných 1G na 2,5G, a tým súčasne pripraviť svoje siete na budúce rýchlostné nároky.

Oba modely série XMG1930 disponujú 24 portami s rýchlosťou 2,5G pre bezdrôtové prístupové body, servery a pracovné stanice, čím užívateľom poskytujú vyššiu prenosovú kapacitu.

Model XMG1930-30HP podporuje technológiu PoE+ i PoE++, pričom vďaka celkovému príkonu 700 W dokáže napájať tiež väčší počet energeticky náročnejších PoE zariadení, ako sú bezpečnostné kamery, systémy riadenia prístupu, POS systémy, prístupové body štandardu WiFi 6/6E a dokonca aj budúce koncové zariadenia štandardu WiFi 7.

Jednoduchá a flexibilná správa siete

Prepínače série XMG1930 sú kompatibilné s riešením NebulaFlex pre hybridnú správu, takže ich užívateľ môže spravovať nielen tradičným spôsobom priamo na mieste, ale tiež pomocou bezplatnej cloudovej platformy Nebula od spoločnosti Zyxel. Užívateľ tak má možnosť kedykoľvek zvoliť spôsob správy, ktorý sa najlepšie hodí pre dané sieťové prostredie.

Platforma Nebula umožňuje vzdialený monitoring a správu siete z každého miesta, kde je pripojenie na internet. Nebula v súčasnosti predstavuje najucelenejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredných organizací a podporuje viac než 80 rôznych typov zariadení vrátane prístupových bodov štandardu WiFi 6E, multigigabitových prepínačov, firewallov a 5G mobilných routerov. Všetky pripojenia a zabezpečenia môžu užívatelia platformy Nebula jednoducho riadiť z jej centrálneho dohľadu.

„Prepínače série XMG1930 sú navrhnuté tak, aby uspokojili stále vyššie nároky užívateľov na prenosovú kapacitu,“ poznamenáva Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v spoločnosti Zyxel. „Rýchlosť pripojenia musí držať krok s rozvojom nových technológií; len tak je možné zaistiť, aby užívateľské zariadenia fungovali tak, ako majú. Naše nové prepínače otvárajú nové možnosti v oblasti sietí a rýchlosti služieb.“

Značky: