Ako komunikovať s ufónmi? Ukážte im internet.

Možno to niekoho prekvapí, avšak na svete existuje inštitút s názvom Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI) Institute. Ten sa špecializuje na hľadanie mimozemšťanov a komunikáciu s nimi. Inštitút existenciu ufónov zatiaľ nepotvrdil (minimálne nie oficiálne), avšak jeho členovia už vedia, akým spôsobom predstavia našu civilizáciu celému vesmíru. Využijú internet.

Takto veľký súbor informácií obsahuje text, obrázky, videá aj zvuky a umožní inteligentným mimozemšťanom „dešifrovať“ našu spoločnosť,píše Seth Shostak, riaditeľ výskumného centra SETI, pre denník New York Times. Shostak vo svojom článku „Should We Keep a Low Profile in Space?“ komentuje kontroverznú otázku komunikácie s mimozemšťanmi. Ľudstvo sa doteraz snažilo nadviazať kontakt lietaním vo vesmíre, SETI však chce zmeniť stratégiu. Namiesto hľadania odkazov budeme do vesmíru vysielať to, že existujeme.

Môže sa stať, že vyslanie informácií bude konečne tým krokom, na ktorý mimozemšťania zareagujú,“ hovorí Douglas A. Vakoch, riaditeľ medzihviezdnej komunikácie. Zo Shostakovho článku nepriamo vyplýva, že SETI plánuje do vesmíru poslať celý internet. Otázne je, či je tento krok správny – mimozemšťania nás síce spoznajú, ale zistia aj naše nedostatky. A kto vie, možno si pozrú milióny videí s mačičkami a budú utekať kade ľahšie.

Zdroj: New York Times, Business Insider 

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit