Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Poštová banka, ako partner Vianočnej pošty, 22. ročníka projektu Slovenskej pošty, pomôže, aby sa detské priania dostali k Ježiškovi a aby pozdravy s darčekmi od Ježiška boli doručené deťom nielen na Slovensku. 

„Tento rok sa kvôli epidemiologickej situácii pravdepodobne budeme musieť zaobísť bez viacerých tradičných podujatí, ako sú vianočné trhy alebo večierky. Naše deti však určite nebudú ochudobnené o možnosť snívať, napísať o svojich túžbach a neprídu ani o radosť z odpovede a radosť z rozprávkového darčeka od Ježiška. Teší ma, že im to vďaka Slovenskej pošte a Poštovej banke bude dopriate. Význam Vianočnej pošty znásobuje aj aktuálne obdobie plné neistoty a strachu o naše zdravie a o zdravie našich blízkych. Pri písaní listov Ježiškovi máme šancu zastaviť sa a zamyslieť, čo je v našich životoch naozaj hodnotné a čo sa hodnotne iba tvári, na čom naozaj záleží a čo je pre nás tým najväčším darom,“ dodáva generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

Listy či pohľadnice s napísanými alebo nakreslenými želaniami môžu deti posielať na adresu „Ježiško 999 99“ do 17. decembra 2020. Pozdrav s nalepenou poštovou známkou môžu hodiť do poštovej schránky alebo odoslať z ktorejkoľvek pošty. Ježiškovi sa dá napísať aj cez aplikáciu Moja pohľadnica. Stačí si zvoliť pozdrav so šablónou Pošta Ježiškovi, napísať správu a zadať objednávku. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. V každom prípade je dôležité uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať a poslať rozprávkový darček. Ježiško odpovedá nielen v slovenčine, ale aj v angličtine či v Braillovom písme, a to deťom z ktoréhokoľvek kúta sveta. Prvý tohtoročný list Ježiško dostal už 12. júla. Najčastejšími odosielateľmi sú deti zo Slovenska, Taiwanu, Hongkongu, Českej republiky a Ruska.

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky „Vianočná pošta 2020“. Hlavným motívom poštovej známky je kresba vianočnej ozdoby v podobe zvončeka od Soničky Drbúlovej zo Žiliny, ktorá je doplnená o zimné motívy snehuliaka, kométy a hviezd z kresby od Alexandry Patakyovej z Komárna. Patrónom tohtoročnej poštovej známky je minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Aj v tomto roku môžu deti spoločne s listami Ježiškovi posielať kresby – najkrajšia, ktorú zvolí odborná porota, bude námetom budúcoročnej vianočnej známky. Dôležité je, aby deti svoje kresby posielali na samostatnom hárku papiera.

Podrobné informácie o Vianočnej pošte 2020 nájdete na www.vianocnaposta.sk.

Značky: