Komunikačná aplikácia predstavuje 3 novinky pre online vzdelávanie – možnosť organizovať kvízy, vylepšenú galériu a pripomienky v poznámkach.

Rakuten Viber, popredná svetová aplikácia pre bezpečnú komunikáciu predstavuje novinky, ktoré majú pomôcť učiteľom, rodičom a študentom lepšie komunikovať. Táto aktivita je súčasťou dlhodobej snahy Viberu poskytnúť v aplikácii vhodné nástroje pre online vzdelávanie. Komunikačná aplikácia tak prináša možnosť organizovať kvízy v skupinách aj komunitách, vylepšenú galériu a pripomienky vo funcii „Poznámky“.

Kvízy v aplikácii umožnia učiteľom ľahko a rýchlo zistiť, aké sú vedomosti študentov vo vybranej oblasti alebo predmete.

Usporiadať kvíz je veľmi jednoduché:

  • Vyberte si komunitu alebo skupinu, kde chcete kvíz usporiadať a kliknite na ikonku ankiet v spodnej lište.
  • Vyberte si režim pre kvízy, napíšte otázku, zadajte odpovede a ak chcete, tak aj vysvetlenie prečo je daná odpoveď správne.
  • Vyberte správnu odpoveď a kliknite na „Vytvoriť“.

Členovia skupiny alebo komunity môžu vidieť jednotlivé možnosti a správnu odpoveď. Krátke vysvetlenie odpovede sa dozvedia až vtedy, keď sami poskytnú svoju odpoveď. Odpovede jednotlivcov zostávajú v komunitách skryté aj pre toho, kto kvíz vytvoril. V skupinách môže vidieť jednotlivé odpovede aj autor kvízu. Táto nová funkcia je užitočná pre každého, kto si potrebuje overiť u ostatných, či niečomu porozumeli, aké majú vedomosti z danej témy alebo len tak, pre zábavu.

„Na konci minulého školského roka dostalo online vzdelávanie úplne novú podobu. Z postupného procesu sa stalo niečo, čo bolo treba riešiť okamžite. V rozpätí niekoľkých dní sa proces vzdelávania presunul zo školských tried do domáceho prostredia. Študenti, učitelia a rodičia vytvorili na Viberi mnoho komunít, ktoré im pomohli s komunikáciou a všeobecne so vzdelávaním. Keď sa pozrieme na čísla používateľov komunít v rovnakom období pred rokom, vidíme, že tento rok sa ich číslo zdvojnásobilo. To ukazuje, že Viber je dnes v oblasti vzdelávania veľmi užitočným nástrojom, „povedala Anna Znamenskaya – Chief Growth Officer v spoločnosti Rakuten Viber.

Viber sa zaviazal, že bude maximálne podporovať a rozširovať nástroje vhodné pre oblasť vzdelávania. Ku kvízom pridáva aj vylepšenú galériu, ktorá umožňuje lepšiu správu fotiek, videí či súborov alebo pripomienky v poznámkach, ktoré upozornia na blížiace sa termíny.

Pre tých, ktorí chcú zdieľať niečo zábavné je tu možnosť vytvárať vlastné GIFy alebo samolepky a tiež reagovať na správy. Hlasové alebo video správy sú tiež skvelou možnosťou, ako oznámiť niečo rýchlo a osobne.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

Značky: