Jednoduchšie je použiť niektorú z lokalizačných služieb, avšak Phind vám prezradí užitočné informácie o danej budove a okolí.

Ak sa prechádzate po neznámom meste, obvykle svoju lokalitu kontrolujete prostredníctvom navigácie alebo služieb typu Foursquare. Mobilná aplikácia Phind to chce zmeniť. Nebudete používať mapu, ale fotografovať svoje okolie.

Phind funguje podobne ako Shazam. Hudobná služba rozpozná pesničku na základe krátkeho útržku. Phind dokáže lokalizovať vašu polohu na základe fotografie. Čo je však dôležité, aplikácia zobrazí užitočné informácie o odfotenej budove (ak ide o dôležitú stavbu) a zároveň poskytne ďalšie údaje o vašom okolí. Razom tak máte poruke fakty, históriu aj blízke reštaurácie.

Phind tieto dáta preberá aj z iných zdrojov – Foursquare, Yelp, Wikipedia a Trip Advisor patria medzi obľúbené služby a Phind podstatné informácie združuje pokope. Práve v tomto spočíva čaro aplikácie. Hoci je jednoduchšie lokalizovať sa pomocou Google Máp, Phind ponúka aj niečo extra.

Aplikácia je dostupná pre iOS zariadenia, sťahujte ju z AppStore.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit