Coin je firma, ktorá predstavila univerzálnu platobnú kartu Coin Card. Na krátky čas vyzbierala sumu 50 000 USD potrebnú na spustenie vývoja a sľubovala, že karta sa objaví v lete 2014.

Neobjavila sa, ale prichádza teraz a firmy ich bude posielať 350 000 Američanom, ktorý prejavili o ňu záujem počas 2 mesiacov od jej ohlásenia. Coin Card kombinuje v sebe platobnú kartu kreditnú, debetnú a všetky možné vernostné karty. Platiť sa s ňou dá univerzálne, môžete ju dať do čítačky, ale ňou prejsť v štrbine čítačka, optickou čítačkou sa dá načítať jej kód. O funkcii tejto karty hovorí aj nasledujúce video:

Karta prichádza poštou, na jej spoluprácu je nevyhnutný smartfón iOS alebo Android. Pri úvodnej inicializácii cez aplikáciu používateľ zadá 6 miestny bezpečnostný kód.

Coin-2_nowat

 

Pri platení kartou Coin sa overuje, či je na blízku používateľov smartfón a to bluetooth pripojenie. Na komunikáciu sa používa 128-bitové šifrovanie.

Coin-3_nowat

Používateľ si potom vyberie typ karty a uskutoční transakciu. Pokiaľ je smartfón vypnutý alebo v letovom režme, je potrebné zadať 6-miestny kód. S kartou Coin sa potom dá prechádzať aj cez čítačku, na realizáciu transakcie je určený čas 7 minút. Následne sa karta uzamkne a nie je možné realizovať transakcie.

Coin-8_nowatVernostné alebo darčekové karty sa dajú pridávať napr. pomocou dodávanej čítačky, ktorá sa pripája do vstupu pre slúchadlá. Počet takýchto kariet nie je limitovaný.

Coin-7_nowat

Podľa prvých informácií je karta Coin bezpečná a analytici odhadujú, že má šancu n úspech. Firma zatiaľ nanašu otázku o prieniku na európsky trh neodpovedala.

Coin-4_nowat

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.