Video kodeky pre Windows sú rizikové. Úplná oprava zatiaľ neexistuje

0

Microsoft označil chybu ako závažnú a dôležitú.

Ide o problém spracovania objektov v pamäti, ktoré má na starosti Microsoft Windows Codecs Library. Chyba sa prejavuje v systémoch Windows 10 od verzie 1709 vrátane 32 / 64-bitových verziách ako aj verziám pre procesory ARM. Týka sa nielen klientskych verzií Windows ale aj serverových ako Windows Server 2019 / Windows Server 2004 Server Core.

Oprava zatiaľ nie je dostupná, Microsoft však pripravil aktualizáciu pre systémy Windows 10 celkovo tak, aby sa chyba v kodekoch nedala zneužiť.

microsoft store

Server ghacks.net na chybu upozorňuje a dodáva, že ide o prípad vzdialeného spustenia kódu. Popis a označenie chýb uvádza Microsoft priamo na svojich stránkach MSRC (Microsoft resource center). Sú označené ako CVE-2020-1425 a CVE-2020-1457.

Kodeky, ktoré chybu obsahujú, sú šírené prostredníctvom obchodu Microsoft Store.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Môže za spomalenie Windows 10 najnovšia aktualizácia?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>