V posledných týždňoch sa všade píše o rozšírenej realite, ktorú hromadne začínajú spoločnosti využívať vo svojich mobilných aplikáciách. Snapchat nie je výnimkou.

Snapchat sa zameriava na využitie rozšírenej reality už dlhšiu dobu. Vďaka tomu dnes populárna služba mohla uviesť na trh zaujímavú novinku – filtre, ktoré dokážu pozmeniť „počasie“ na oblohe.

V ponuke sú aktuálne filtre pre hviezdnu oblohu, búrkové mraky, dúhu, úžasný západ slnka a mnohé ďalšie. Ako býva zvykom u Snapchatu, spoločnosť bude tieto filtre v mobilných aplikáciách pravidelne obmieňať, aby zvýšila záujem o ich používanie.

Filtre môžete v aplikácií použiť jednoducho. Stačí odfotiť fotografiu na ktorej bude vidno oblohu a keď ju Snapchat rozozná, tak stačí, že potiahnite prstom doľava. Zmena oblohy by mala nastať takmer okamžite.

Aplikácia s novými filtrami využívajúcimi rozšírenú realitu je dostupná nielen pre používateľov nového iOS 11, ktorý má v sebe ARKit. Môžu ju rovnako využívať používatelia so smartfónmi s operačným systémom Android. Snapchat si môžete bezplatne stiahnuť v Google Play Store a App Store.

Google Play
App Store

Zdroj: 9to5google

Autor: Martin Štěpánek

Prečítajte si aj:

Snapchat chce uspieť tam, kde Google pohorel