GoClever DVR Mini Full HD je výkonná video kamera určená hlavne do auta. Na Slovensku je jej použitie legálne a využijete ju napr. pre prípad preukázania priebehu dopravnej nehody.

GoCleverKamera-3

Ako pamäťové médium používa microSD alebo microSDHC kartu. Natočené zábery si môžete jednoducho preniesť cez mini USB 2.0 rozhranie. Ak máte microSD či SD čítačku, dá sa to aj priamo z karty. Kamera sa hneď po naštartovaní automobilu spustí a prepne do režimu nahrávania, po vypnutí zapaľovania sa zase vypne. Nemusíte teda nič riešiť, len jazdíte a nakrúcate si zábery. Pokiaľ sa pamäťová kapacita zaplní, staré zábery sa začnú premazávať.  Dôležité zábery si môžete pred premazaním chrániť. Zapnutie a vypnutie je sprevádzané zvukovým upozornením.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vo výbave je aj nabíjateľná batéria, aby bolo možné kameru vybrať z držiaka a nakrútiť si dokumentačné zábery nehody alebo inej udalosti aj v teréne. Okrem obrazu kamera zaznamenáva aj zvuk. Okrem video záberov môžete realizovať aj fotografie. Záznam videa je vo FullHD rozlíšení.

Výsledky testovania touchIT nájdete v tomto videu:

Kamera má výhodu v tom, že jej držiak umožňuje pohodlné vytiahnutie kamery, ak ju chcete dávať dole, keď opúšťate automobil alebo cestujete do krajiny, kde nie sú takéto kamery povolené a za jej použitie vám hrozia vysoké finančné pokuty (napr. Rakúsko, Švajčiarsko alebo Nemecko).

GoCleverKamera

Celé ovládanie sa realizuje pomocou displeja, ktorý má uhlopriečku 1,5 palca, rozlíšenie LCD displeja je 76 800 bodov. Pod ním sú štyri tlačidlá na ovládanie záznamu a pohyb v systémovom menu. Oceňujeme, že kamera má minimálne rozmery a dá sa pripevniť tak, že ju zvonka skoro nevidno. Súčasťou dodávky je nabíjací adaptér do cigaretového zapaľovača, ktorý má dĺžku káblu 4 metre. Máte teda priestor na jeho skrývanie do vnútornej výbavy automobilu.

Zapožičal: Agem Computers

Cena: 33,57 Eur

Link na výrobcu

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.