Voliteľné aktualizácie pre Windows sú tu

1

O oddelení voliteľných aktualizáciách sa už hovorilo dávnejšie.

Teraz skutočne prichádzajú a to pre najnovšiu verziu Windows 10 v2004, informuje server WinAero. Teda oficiálnu zostavu pre bežných používateľov. Nepotrebujete byť Insiderom.

Základom je ale mať májové vydanie a to následne aktualizované kumulatívnou záplatou z augusta 2020. Vtedy sa zobrazí v nastaveniach systému v časti Windows Update nová položka na prístup k voliteľným aktualizáciám.

Doteraz, ako ste si mohli všimnúť, sa aj voliteľné teda napríklad ovládače hardvéru, inštalovali súbežne s bezpečnostnými. Najlepšie je to vidieť pri kúpe nového počítača a jeho prvej aktualizácii.

Ako potvrdzujú naše skúsenosti, ani získanie augustovej záplaty nebude také jednoduché. Teda pokiaľ ju nevynútite nejakým inštalačným nástrojom na sťahovanie aktuálnych balíkov KB alebo ručne nestiahnete zo služby Windows Update Catalog. Jej označenie je KB4566782.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Novinky vo Windows 10 sa budú zobrazovať inak

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár