Väčšina záujemcov z Nemecka, Nórska, Holandska, Švédska a Veľkej Británie. Svetová premiéra ID.31 na autosalóne vo Frankfurte. Člen predstavenstva Volkswagen pre predaj Jürgen Stackmann: „Úspech našej rezervačnej akcie ukazuje, že ID.3 prichádza v pravom čase.“

Wolfsburg – Krátko pred začiatkom medzinárodného autosalónu vo Frankfurte nad Mohanom sú všetky výrobné sloty kontingentu pre prvých 30.000 vozidiel ID.3 rezervované. Väčšina zákazníkov, ktorí využili rezerváciu,  žije v Nemecku, Nórsku, Holandsku, Švédsku a Veľkej Británii. Ďalších 100.000 záujemcov sa prihlásilo na odber správ ID.3 Newsletter, v ktorých Volkswagen pravidelne informuje o svojom novom elektrickom automobile a všeobecne o elektromobilite. Volkswagen predstaví ID.3 na budúci týždeň v rámci svetovej premiéry na frankfurtskom autosalóne.

Od mája tohto roku si mohli záujemcovia v Európe za poplatok 1.000 eur nezáväzne rezervovať výrobný slot pre limitovanú uvádzaciu edíciu modelu ID.3.Jürgen Stackmann, člen predstavenstva značky Volkswagen Osobné vozidlá pre predaj, marketing a popredajné služby: „Už pred frankfurtským autosalónom sme dosiahli náš cieľ 30.000 rezervácií na ID.3 1ST Edition. Tento úspech ukazuje, že ID.3 prichádza v správnom čase. Čoraz viac ľudí chce prestúpiť na elektrickú mobilitu.“

Modelom ID.3 začína pre Volkswagen nová éra. Je to prvý člen celej rodiny plne elektrických vozidiel, ktorými chce značka Volkswagen urobiť elektromobilitu atraktívnu a dostupnú pre mnoho ľudí. Kým základná cena sériového modelu ID.3 v Nemecku bude pod 30.000 eur (odporúčaná predajná cena s DPH) pri verzii s najmenšou batériou, exkluzívny uvádzací model ID.3 1ST má základnú cenu pod 40.000 eur – v obidvoch prípadoch pred odpočítaním štátnej dotácie na kúpu elektromobilu. Volkswagen ID.3 1ST má dojazd do 420 kilometrov (WLTP).

Od tejto jesene do jari budúceho roku budú zákazníci, ktorí si urobili rezerváciu,  s príslušným autorizovaným predajcom detailne konkretizovať svoje objednávky na svoj ID.3 1ST. Kto má ešte záujem o ID.3 1ST alebo skorý sériový model ID.3, mal by sa v každom prípade ďalej u nás zaregistrovať,“ odporúča Jürgen Stackmann. „Naše trhy vedú zoznamy čakateľov lebo podľa doterajších skúseností od rezervácie k záväznej objednávke ešte dochádza k určitému pohybu zákazníkov.“ Registrácia je naďalej možná na portáli http://www.vw.sk/id alebo aj osobne na stánku Volkswagen na frankfurtskom autosalóne. Výroba modelu ID.3 1ST bude spustená, ako bolo pôvodne plánované, koncom roka 2019. Prvé vozidlá budú zákazníkom dodané v polovici roka 2020.

Prezentácia značky Volkswagen na frankfurtskom autosalóne sa tohto roku nesie v znamení ID.3 a elektrickej mobility. Ako to pôjde ďalej po ID.3, budú môcť  návštevníci autosalónu odhadnúť po prvom pohľade na ďalší model rodiny ID. Okrem toho sa Volkswagen bude na svojom tradičnom mieste v hale 3 prezentovať aj úplne novým stánkom v duchu nového obrazu značky, ktorý má na autosalóne tiež svoju svetovú premiéru. ID.3 bude prvým modelom Volkswagen, ktorý bude odhalený s novým logom značky.

  1. Vozidlo sa ešte nepredáva