Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenský výrobca RYBA Košice vyjadruje podporu ľuďom utekajúcim z Ukrajiny pred vojnou. Solidarita a spolupatričnosť sú základnými hodnotami spoločnosti, preto sa výrobca rozhodol finančne prispieť organizácii Človek v ohrození na humanitárnu pomoc Ukrajine, a to výťažkom z predaja produktov Ruské vajce a Ruské vajce DUO. Pôjde o limitovanú sériu produktov s dolepkou „Na pomoc Ukrajine“.

Súčasťou tohto kroku je aj trvalé premenovanie produktov na Piknik vajce a Piknik vajce DUO, ktoré bude platiť od 14. apríla.

„Ide o symbolický odkaz, že sme na strane mieru a slobody. Stojíme za Ukrajinou a chceme vyjadriť podporu a solidaritu ukrajinskému ľudu. Preto sme sa rozhodli, skôr ako trvalo zmeníme názov produktov, že označíme existujúce výrobky dolepkou „Na pomoc Ukrajine“ a výťažok z predaja pôjde v rámci spolupráce s organizáciou Človek v ohrození na pomoc našim susedom. Veríme, že sa nám týmto symbolickým krokom a finančnou podporou organizácie podarí zmierniť dopady na nevinných ľudí, ktorí sú nútení utekať zo svojich domovov,“ uvádza Richard Duda, generálny riaditeľ TAURIS GROUP, pod ktorú výroba RYBA Košice patrí.

Produkty s dolepkami vyjadrujúcimi pomoc Ukrajine budú môcť zákazníci nájsť na pultoch predajní od 17. marca. Kupovať si ich budú môcť dokonca apríla.

Ľuďom postihnutým vojnou tak prostredníctvom organizácie firma pomôže zabezpečiť nevyhnutnú humanitárnu pomoc, lieky, psychologickú podporu či ubytovanie. Pomoc prichádza aj zo strany holdingu ECO-INVESTMENT, pod ktorý RYBA Košice patrí. Súčasťou pomoci sú dodávky niekoľkých ton mäsových a rybacích produktov či papierovej hygieny a vyčlenenie ubytovacích kapacít pre utečencov.

Značky: