WhatsApp pre Android sa počtom stiahnutí dostal do elitného klubu

0

Je druhou ne-Google aplikáciou, ktorá dosiahla 5 miliárd inštalácií.

Iba niekoľko aplikácií pre Android dosiahlo päť miliárd stiahnutí z Obchodu Play, pričom väčšina z nich pochádza priamo od spoločnosti Google. Vo veľkej miere sú tieto aplikácie aj predinštalované na množstve zariadení. Facebook (sociálna sieť) dosiahol významný míľnik už minulý rok, za čo pravdepodobne vďačí aj partnerstvám so spoločnosťami Samsung, Huawei a ďalším OEM výrobcom. Najnovšie sa do tejto „smotánky“ dostáva aj WhatsApp, ktorý patrí pod spoločnosť Facebook.

WhatsApp v Obchod Play

WhatsApp v Obchod Play

Podobne ako vo väčšine aplikácií pre Android, ktoré dosahujú rekordné počty inštalácií, táto hodnota nezahŕňa iba stiahnutia z Obchodu Play, ale aj predinštalované kópie. Napriek tomu, že WhatsApp je vo veľa krajinách sveta hlavným komunikačným prostriedkom a má viac ako 1,5 miliardy používateľov na mesačnej báze, veľké percento inštalácií je pravdepodobne spôsobené pravidelným sťahovaním z Obchodu Play.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Facebook nebude zobrazovať reklamy cez WhatsApp

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje tri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>