Wi-Fi 802.11ax prichádza, tak skoro sa k novému štandardu ale nepripojíte

1

Nové čipy pre Wi-Fi 802.11ax prídu tento rok, štandard by mal byť hotový o dva roky.

Spoločnosť Intel oznámila, že čipy na tento nový štandard bezdrôtových sietí pripraví už tento rok. Nová generácia bude, ako inak, rýchlejšia a mala by byť schopná lepšie fungovať v prostredí s veľkým počtom pripojených zariadení. Typicky by našla uplatnenie vo verejných hotspotoch. Aj keď chce spoločnosť začať predávať svoje čipy pre spotrebiteľské zariadenia, potrvá dlhšie, kým sa reálne na takúto Wi-Fi pripojíte.

Jedna vec sú čipy, druhá je implementácia výrobcov zariadení a reálne nasadenie. Môžete mať teda super výkonný router, no smartfón ani notebook nebude ešte možno nový štandard podporovať. Podľa Wi-Fi Alliance je práve certifikácia bodom, na ktorom sa takéto veci spomalia. To niektoré spoločnosti neodradí a podobe ako pri Wi-Fi AC prídu na trh so zariadeniami skôr, ako budú certifikované. Väčšinou ich potom označujú prívlastok Draft.

Nezaháľa ani Qualcomm. Táto spoločnosť oznámila dostupnosť čipov už vlani vo februári.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Recenzia TP-Link Archer C3200: Router pre poriadne náročných používateľov

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Wi-Fi Alliance oznámila nový typ zabezpečenia WPA3 | TOUCHIT

Pridaj komentár