Windows 10: Ako opraviť chybu aktualizácie vo Windows Update?

0

Chyba inštalácie sa dá opraviť a mohla by pomôcť pri viacerých chybových hláseniach a aktualizáciách.

Nie vždy sa darí do systému nainštalovať aktualizácie, najmä ak ide o voliteľné alebo tzv. Preview či po našom označené ako „Ukážka“ aktualizácie. Ako sme sa už v minulosti mohli presvedčiť, nedostupnosť inštalácie sa týka aj veľkých aktualizácií.

Spravidla je to ale sprevádzané informáciou, že sa aktualizácia pripravuje. Teda inak povedané, máte hardvér alebo softvér, ktorý by mohol spôsobovať problémy a aktualizácia sa do systému nebude v prvej fáze inštalovať.

Objaviť sa ale môže cyklický problém, ktorý vám ukáže dostupnosť aktualizácie, no pri pokuse o inštaláciu sa proces zastaví a skončí chybou.

Ako na to?

Pomôcť pri tomto probléme môže reštartovanie služby Windows Update a vyčistenie dočasných súborov, ktoré si služba uložila na disk.

  • Otvorte Príkazový riadok v režime administrátora (Štart – napíšte cmd a kliknite pravým tlačidlom na nájdenú položku)
  • Vpíšte alebo skopírujte nasledujúce príkazy. Vždy po jednom a zakaždým stlačte Enter.
net stop wuauserv

net stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

V prípade potreby môžete ešte reštartovať operačný systém. Postup nie je nutné opakovať. Ak nefunguje na prvýkrát, je pravdepodobné, že inštalácii bráni nejaká iná súčasť v systéme. Je možné, že ďalšia aktualizácia bude obsahovať ďalšie opravy a reakcie na systém. Tým sa zabezpečí jej inštalácia na pôvodne nekompatibilné prostredie.

Prečítajte si aj:

Ako nastaviť mikrofón vo Windows 10? (VIDEO TOUCHIT)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár