Windows 10 bude podporovať zobrazenie RAW súborov

0

Poteší každého fotografa.

Microsoft pripravuje novú funkciu, ktorá by umožnila zobraziť RAW súbory priamo v Prieskumníku. Aktualizácia je súčasťou insiderskej zostavy v tzv. Fast Ring režime. Na to, aby ste mohli túto funkciu využiť, budete potrebovať Windows 10 v zostave 18323.

Na Microsoft Store nájdete aplikáciu Raw Image Extension (Beta). Samotný Microsoft upozorňuje, že ide o beta verziu a takisto aj na potrebu mať systém s najnovšie vydanou zostavou. Aplikáciu nájdete na tejto adrese.

Po inštalácii tohto rozšírenia by ste mali vidieť v Prieskumníkovi náhľady RAW súborov a aplikácia Fotografie by ich mala vedieť zobraziť v plnom rozlíšení.

Zdroj: Blog Windows

Prečítajte si aj:

Viete, čo dokáže váš touchpad v notebooku?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár