Windows 10 má problémy s novým vyhľadávaním

1

Zmena spôsobu vyhľadávania verzie 1909 (novembrová aktualizácia) sa nezaobišla bez problémov.

Novembrová aktualizácia priniesla zmenu vyhľadávania priamo v Prieskumníku. Nový náhľad v rozbaľovacom poli ako aj potrebu potvrdiť vyhľadávanie klávesom Enter.

V niektorých prípadoch sa nemusí vyhľadávacie pole aktivovať správne. Netrafíte sa doň kurzorom a prvé písmeno po zadaní výrazu bude vynechané.

Z našich skúseností predpokladáme, že ide o problém s vykresľovaním tohto poľa. Na Full HD displeji sme zaznamenali vyššie uvedené problémy. Pri 4K rozlíšení a 200 % zväčšení prvkov cez systémové nastavenie, pole na hľadanie nefungovalo vôbec.

Nedalo sa označiť zvislým kurzorom, ktorý by povolil vkladanie znakov. Riešením bude počkať na opravu, ktorú poskytne Microsoft, prípadne skúsiť klávesovú skratku Ctrl + F ako jedno z možných riešení vstupu do vyhľadávacieho poľa.

Prečítajte si aj:

Windows 10: Novembrová aktualizácia je dostupná na stiahnutie. Takto ju získate

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>