Windows 10: Nájsť ovládač k používanému zariadeniu bude jednoduchšie

0

Ovládače by ste mohli identifikovať a odstrániť o niečo jednoduchšie.

Ako upozornil web WinAero, do Windows sa dostane nová podoba Správcu zariadení. Tá v aktuálnom stave zobrazuje zariadenia podľa typu, no je tu niekoľko ďalších možností na výber. Po novom by ste mohli stromovú štruktúru usporiadať podľa ovládača.

V takomto prípade bude súbor INF ako prvý a od neho sa bude odvíjať zobrazenie adekvátnych hardvérových súčastí. Zobrazenie podľa ovládača bude sprehľadňovať proces na vyhľadanie súboru, ktorý tvorí základnú informáciu o súvisiacich súborov, už špecifických ovládačov.

V zásade nejde o nič, čo by vás doteraz vyslovene blokovalo. Vo väčšine ste potrebovali pravdepodobne vyriešiť problémy s vybraným zariadením. To v stromovej štruktúre zobrazené bolo a v prípade komplikácií bolo označené doplnkovou ikonou. Nový Správca zariadení by sa mohol objaviť v najbližšej veľkej aktualizácii pracovne označovanej ako Sun Valley. Bude uvoľnená na jeseň tohto roka.

windows device manager

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Windows 10: Máte slabý jas? Možno treba vypnúť automatické nastavenie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár