Vyzerá to, že transformácia je neodvratná.

Jeho transformácia a postupná schizofrénia sa začala od systému Windows 8. Microsoft priniesol nový dizajn a chcel prispôsobiť ovládanie dotykom. To však stále nie je tak rozšírené ako by si redmondský gigant želal. Výsledok bol rozporuplný. Niečo ste už v Ovládacom paneli nemali, niečo bolo presunuté do okna Nastavenia atď.

Podľa správy na webe BetaNews by sa tak mohlo zmeniť nastavenie systému a kompletne preniesť do aplikácie Nastavenia. To je v poriadku, ak tam budú všetky voľby. Nie časť v Ovládacom paneli a časť v Nastaveniach.

Insiderská verzia Windows 10 Insider Preview Build 20161 naznačuje prudkejšie zmeny. Výrazne sa má rozšíriť časť o informáciách systému. Ak totiž potrebujete niektoré detaily, idete cez pravé tlačidlo v okne Tento počítač a ponuku Vlastnosti.

Podľa doterajšieho správania firmy však bude zmena postupná a odhadujeme niekoľko rokov, kým skutočne odstrihne Ovládací panel tak, ako ho poznáme už od systému Windows 95.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Ako presunúť panel úloh vo Windows 10?

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.