Windows 10 pridá zmenu grafiky priamo v nastaveniach

1

Funkcia by mohla byť podobá ako poskytujú nástroje pre dedikované grafické karty.

Novinka, ktorá umožní vybrať preferovanú grafiku sa objavila vo verzii insider s označením Build 19564. V nastaveniach grafického adaptéra sa objavila nová možnosť a to jeho voľba pre každú aplikáciu samostatne. Microsoft za tým vidí možnosť ušetrenia energie. To bude výhodné najmä pre notebooky pri práci na batériu. Na novinku upozornil server Windows Blog.

windows 10 gpu

Zmena grafickej karty pre aplikácie Windows. Zdroj Microsoft

Podľa doterajších informácií nie je úplne jasné, či bude funkcia obsluhovať aj iné ako „univerzálne aplikácie Windows“ alebo bude dostupná aj pre x32 a x64 programy, teda bežné aplikácie ako sme ich poznali doteraz. Niečo podobné máte aj pri ovládačoch samostatných grafických kariet. Tu si môžete vybrať aplikácie a podľa toho sa bude meniť prepínanie integrovanej a samostatnej grafiky.

Uvidíme, koľko problémov toto prepínanie prinesie a či bude mať reálny dopad na úsporu energie. Už teraz sú v systéme zapracované funkcie na šetrenie energie práve použitím grafiky na CPU pred samostatnou grafickou kartou. V prípade, že Microsoft túto vlastnosť zapracuje do plnej verzie, mohli by sme ju vidieť v ostrej prevádzke už na jeseň.

Zdroj: Windows Blog

Prečítajte si aj:

Windows 7 sa nedarí vypnúť ani reštartovať

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Marek Hrabovský on

    V poslednom čase mi Microsoft svojou politikou pripadá dosť tragikomicky. Na jednej strane sa snaží vylepšiť svoj systém, ale na tej druhej má problémy s aktualizáciami. Ak chcú niečo zdokonaliť tak prvé čo majú urobiť riešiť problémy a zároveň im predchádzať. Pridávanie funkcií do systému nič nerieši len sa takýmto spôsobom Windows sa tak stáva robustným a zaberá tak užitočné miesto. Bežný človek aj tak nepoužíva nástroje správcu systému. Od MIcrosoftu by som uvítal aby programy a funkcie systému si mohli zvoliť samotní používatelia, správcovia a sieťoví pracovníci. Takýmto spôsobom by firma mala zabezpečovať bezpečnosť a ochranu systému. Len je otázne či to dôjde Redmondskej firme.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>