Windows 10 sa ochráni lepšie aj napriek chybným ovládačom

0

Ochrana operačného systému by mala mať ešte vyššiu úroveň.

Windows ako systém začínal s bezpečnosťou na zelenej lúke, výnimkou boli verzie NT. Časy ale kedy každá aplikácia mohla do systému zasahovať, sú preč. Pre spresnenie, boli preč už od Windows 2000 a XP a ochrana sa odvtedy rapídne zlepšovala. Najmä, keď Microsoft oddelil grafické jadro od systémových častí tak, ako to majú linuxové systémy.

Podľa servera BetaNews to ale nemusí stačiť. Hrozby stále infiltrujú systémové časti. Idú na to cez prístup do pamäte, ktorá následne získa oprávnenia do kľúčových súčastí systému.

Novinka s názvom Kernel Data Protection zabráni prienikom do jadra systému. Zabráni tak napadnutiu kernelovej časti systému napríklad cez ovládače alebo nejakú ich neobjavenú zraniteľnosť. Útočníci totiž neraz získali prístup do chránených častí systému aj cez digitálne podpísané ovládače.

Ochrana bude pracovať na systéme virtualizovanej ochrany (VBS – Virutalization-Based Security), podobne ako dnes pracujú klasické antivírusové programy.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Ako zálohovať súbory priamo cez Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>