Windows 10 umožní video konferenciu na jedno kliknutie

0

Nová funkcionalita by mohla rozšíriť používanie aplikácie Skype.

Používatelia, ktorí inštalujú testovacie verzie operačného systému Windows 10 majú k dispozícii ďalšiu zostavu. Tá je označená ako Build 20221 a okrem klasických opráv prináša viditeľnú novinku. Na funkcionalitu upozorňuje server WinAero.

Ňou je previazanie služby Meet Now priamo na Panel úloh. Pôvodne ide o funkciu, ktorú Microsoft uviedol pred niekoľkými mesiacmi na zjednodušenie video chatu. Využíva Skype, no netreba byť zaregistrovaný v službe. Odpadá tak nutnosť vytváranie konta. To, pochopiteľne, mnohých odradí a môžu tak využívať konkurenčné služby.

Teraz sa na konferenciu pripojíte priamo z tohto panelu, rovnako tak môžete vytvárať konferencie aj vy. Ukážky sú zatiaľ v anglickom jazyku. Predpokladáme, že v ostrom vydaní tejto zostavy, bude táto možnosť preložená do viacerých jazykov, podľa lokalizácií operačného systému.

meet now

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Nový Windows 10 bude mať menšiu veľkosť

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár