Windows 10 vás upozorní, prečo nemáte najnovšiu verziu

0

A dostanete konkrétnejšie informácie, prečo tak dlho čakáte na možnosť inštalácie novej verzie.

Microsoft vysvetľuje svoj postoj. Ten síce ohlásil už dávnejšie, no server WinAero zisťoval ďalšie podrobnosti.

V zásade nie ste nijako limitovaný a novú verziu OS Windows si môžete nainštalovať bezprostredne po jej vydaní. Na výber je nástroj na stiahnutie ISO obrazu operačného systému. Týmto sa aktualizácia vynúti. Problém však môže byť v kompatibilite konkrétnych počítačov, notebookov a celkovo základných dosiek a ostatného hardvéru.

Tak napríklad vám prestane fungovať zmena jasu a displej bude svietiť na najvyššom jase alebo na poslednej nastavenej hodnote. To je popri neschopnosti naštartovať systém ešte ten najmenší problém.

Mary Jo Foley pre server ZDNet uviedla aj to, že Microsoft bude informovať používateľov o potenciálnych problémoch. Teda sa dozvedia, prečo aktualizáciu stále nemajú dostupnú, to napríklad aj dva mesiace po vydaní hlavnej verzie Windows 10. Vzhľadom na veľké množstvo hardvéru, ktorý Windows podporuje, je potrebné vykonať množstvo testov.

Jedným z riešení by malo byť aj ohlásená zmena frekvencie nových verzií. Z dvoch by tak mala zostať jedna ročne.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Windows 10 má problém s režimom spánku. Ako ho opraviť?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár