Windows 10 má problém s režimom spánku. Ako ho opraviť?

0

Dobrá správa je, že mnohých sa problém nebude týkať.

Ide o vydanú aktualizáciu s číslom KB4571744. Tá je voliteľná a systém ju nenainštaluje automaticky. Tak to bolo aj v našom prípade a preto sme ju vyskúšali nainštalovať ručným zadaním pokynu v okne pre aktualizácie Windows.

Server MSPoweruser hovorí o problémoch s uspaním počítača akýmkoľvek spôsobom. Či už zvolíte uspanie cez hardvérové tlačidlo a má pridelenú túto funkciu alebo zatvorením krytu notebook či napríklad vybraním položky v menu Štart.

V našom prípade nemáme s aktualizáciou žiadne problémy. Nebude to teda plošný problém pre všetky počítače, ktoré túto kumulatívnu opravu inštalovali.

Ako na to?

Ak ale napriek tomu badáte, že počítač nechce prejsť do úsporného režimu, je tu možné riešenie. A to zastavením služby Windows Update a jej opätovným spustením.

windows services

Otvorte program Services cez klávesovú skratku Win + R, zadaním services.msc a potvrdením na tlačidlo OK.

V spustenom okne nájdite položku Windows Update. Pravým tlačidlom myši vyberte z kontextovej ponuky voľbu Stop.

Následne službu spustite voľbou Start.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Ako zastaviť defragmentáciu diskov vo Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár