Windows 10 začína upozorňovať na koniec podpory starej verzie

0

Trochu zavčasu, no starej verzii Windows 10 končí pomaly platnosť.

Microsoft začína postupne upozorňovať používateľov na to, že majú starý operačný systém. Na túto aktivitu upozorňuje server MSPoweruser. Verzia Windows 10 1809 (October 2018 Update) bude mať podporu len do 21. mája 2020. Po tomto termíne nebudete dostávať kritické bezpečnostné aktualizácie alebo rozšírenia systému.

Microsoft postupne tlačí na prechod k najnovšej verzii, teda Windows 1909. Tú už podľa správ Microsoftu získate oficiálnym kanálom z lokality Windows Update.

Stačí preveriť aktualizácie cez nastavenia operačného systému. Ak ju nemáte nainštalovanú, objaví sa hlásenie o jej dostupnosti pod ostatnými aktualizáciami.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Windows 10 má problémy s novým vyhľadávaním

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>