Windows 10 zmení Ovládací panel

0

Máme sa pripraviť na dávku poprehadzovaných funkcií, ktoré nebudeme vedieť nájsť?

Zmena, ktorú Microsoft chystá, nie je prvá a forma ovládacieho panelu sa postupne mení. Už v čase Windows 8 priniesol Microsoft novú zmenu a niektoré položky z klasického panela presunul do novej aplikácie Nastavenia, ktorá je vo forme tzv. univerzálne aplikácie Windows (UWP).

Webová stránka Windows Latest upozorňuje na chystané zmeny. Podľa správ z vyššie menovaného zdroja sa Microsoft chystá odstrihnúť z pôvodného ovládacieho panela ďalšiu možnosť. Je ňou časť zvaná Systém, ktorá vyzerá ako na obrázku nižšie.

control panel system

Ďalšie informácie by ste po novom mali nájsť v UWP Nastavenia – Systém – Informácie. Vo svojej podstate položka ako taká nezmizne, len používateľa presmeruje do iného okna. Prehodiť položky do okna Nastavenia z pôvodného panelu nebude záležitosťou jednej aktualizácie. O zmene sa hovorí už roky a zmeny prichádzajú len postupne.

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Zdrojové kódy pre Windows sa dajú stiahnuť z internetu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár