A takisto aj kódy pre Windows Server 2003. Potrebuje ich vôbec niekto?

Ak by sme teda išli do detailov, torrentový súbor obsahuje podstatne viac ako len tieto dva spomenuté systémy. Takisto aj niekoľko kódov pre komponenty operačného systému Windows 10, upozorňuje server The Verge. Teraz je situácia o tom, že sa objavili vo forme 42,9 GB súboru v sieti torrent.

torrent file list

Podľa serveru ZDNet Microsoft zatiaľ únik nepotvrdil a situáciu prešetruje. Uniknuté kódy však nepredstavujú riziko. Microsoft síce už v roku 2014 ukončil podporu verzie XP, no je rozšírenie nie je dnes tak signifikantné. Ak ho niekto používa, dá sa hovoriť aj o firmách so špeciálnou licenciou a podporou.

Firmy teda majú podľa svojich špecifických dohôd prístup k opravám alebo servisu nad rámec zmluvných podmienok, ktoré sa týkajú bežných domácich používateľov.

Úniky kódov nie sú žiadnou výnimkou, skôr sa dá hovoriť o sporadických udalostiach. Ako napríklad aj v roku 2017, kedy unikli časti kódov pre Windows NT alebo Xbox. Podľa ďalších vyjadrení v niektorých prípadoch nejde o nič nové. Tieto kódy boli dostupné dlhodobo a ich uniknutie môže byť z akademickej obce. Zdrojov, odkiaľ by sa mohli dostať takpovediac na povrch, je množstvo. Prakticky sa počíta s tým, že kódy nejakou formou na internete kolujú.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Nový Windows 10 bude mať menšiu veľkosť

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.