Windows 10X sa aktualizuje už za 90 sekúnd

0

Super rýchle aktualizovanie by potešilo každého.

Bude na to treba nielen Windows 10X ale aj odpovedajúci hardvér. Počítame však, že zariadenia s týmto systémom nebudú mať klasický otáčkový disk. Je totiž určený pre zariadenia s dvomi displejmi a nepredpokladáme, že by výrobcovia ponúkali konfiguráciu aj s HDD. Nebude naň totiž dosť miesta. S správe pôvodne informoval server WinAero.

Na konferencii Microsoft 365 Developer Day ohlásil smelý plán inštalácie nových aktualizácií do 90 sekúnd. To všetko aj s reštartovaním zariadenia. Táto zmena by bola najvýraznejšou za posledné roky. Situáciu s aktualizovaním totiž mnohí poznáme, neraz sme zostali visieť desiatky minút na aktualizačnej obrazovke Windows a s počítačom sa nedalo pracovať, kým celý proces neskončil.

Firma by mala využiť niečo ako „partition switch“, podobne ako napríklad to majú smartfóny s Androidom. Nahradenie súborov by tak bolo podstatne rýchlejšie a používateľské dáta by boli od aktualizačnej / systémovej partície oddelené.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Pozor na novú aktualizáciu Windows. Miznúce súbory sa však dajú obnoviť

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>