Windows File Recovery je nový nástroj na obnovenie zmazaných súborov

0

Praktická aplikácia priamo od Microsoftu.

Microsoft sprístupnil novú aplikáciu s názvom Windows File Recovery. Tá sa vám môže zísť v prípadoch, kedy nechtiac zmažete dôležitý súbor z disku, USB kľúča či pamäťovej karty.

Windows File Recovery je vo svojej podstate jednoduchý nástroj, ktorý však neobsahuje grafické rozhranie. Budete ho používať prostredníctvom príkazového riadku, čo môže byť pre bežného používateľa trošku komplikované.

Nástroj od Microsoftu umožňuje obnovenie rôznych typov súborov, ako sú fotografie, dokumenty, videá a podporuje viacero súborových systémov – NTFS, FAT, exFAT, ReFS atď. K dispozícii sú tri režimy obnovy – Default, Segment a Signature.

Režim Default je ideálny pre NTFS úložiská, ako sú disky v počítači, externé disky či úložiská s kapacitou nad 4 GB, pokiaľ sa snažíte obnoviť súbor, ktorý ste zmazali nedávno. Segment režim je vhodný pri pokuse o obnovu súborov, ktoré boli zmazané dávnejšie alebo pokiaľ bol disk naformátovaný. Ak tento režim nepomôže, môžete vyskúšať ešte režim Signature.

Kompletnú nápovedu k aplikácii nájdete na webe Microsoftu. Samotnú aplikáciu si môžete stiahnuť z obchodu Microsoft Store. Pokiaľ preferujete nástroj na obnovu dát, ktorý ponúka grafické rozhranie a umožňuje pohodlnejšie ovládanie, vyskúšajte program Recuva. Písali sme o ňom v tomto článku.

Windows File Recovery

Windows File Recovery

Zdroj: Microsoft Store

Prečítajte si aj:

Zachráňte si zmazané dáta sami a zdarma

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár