Windows končí s prehliadačom Edge

0

A to si predstavte, že pôvodný Internet Explorer ešte stále prežíva.

Je to však nutné kvôli kompatibilite so stránkami a aplikáciami, ktoré môžu využívať renderovacie jadro tohto prehliadača. Podľa webu Windows Latest sa však s prehliadačom Edge na jadre EdgeHTML v systéme nestretnete.

Nový prehliadač Edge v systéme zostáva aj naďalej, do neho Microsoft vkladá veľké nádeje a postupne ho rozširuje o nové funkcie. Aktuálne, napríklad vo verzii Windows 10 20H2 už pôvodný Edge nenájdete. Je ukrytý a dá sa sprístupniť a používať ho. Asi to však pre mnohých z vás nebude mať veľký zmysel.

Po novom ale zo systému starý Edge zmizne a stane sa to nainštalovaním kumulatívnej záplaty, ktorej plánované vydanie bude na 13. apríla 2021. Toto sa dotkne systémov s označeniami verzií 1809, 1903, 1909, 2004 a 20H2. Verzia Windows 10 21H1 už teda bude len s Edge na báze Chromium a Internet Explorerom.

edgehtml info

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Windows 10 odporúča Edge

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár