IP kamera Xiaomi predznamenáva nástup produktov tejto čínskej firmy pre inteligentnú domácnosť . Pomocou kamery môžete skontrolovať svoj dom a tiež reagovať na vzniknutú situáciu. Xiaomi Yi sa dá kúpiť za 37 €.

Xiaomi (1)

Cieľom kamery Xiaomi Yi je posilniť bezpečnosť domova. Základnou funkciou je monitoring sledovaného priestoru. Kamera je napojená na aplikáciu v mobilnom telefóne a komunikuje s okolím bezdrôtovo pomocou Wi-Fi. Vďaka tomu sa dá ovládať na diaľku z ľubovoľného miesta. Po zapojení kamery do napájania a inštalácii softvéru do smatfónu stačí obe zariadenia pripojiť a všetko je pripravené na použitie.

Xiaomi (3)

Vďaka zabudovanému mikrofónu môžete dokonca počuť zvuk zo sledovanej miestnosti. Pomocou aplikácie môžete aj spätne preniesť svoj hlas do kamery. Nahrať video alebo zachytiť snímok diania pred kamerou je len otázkou dotyku displeja na smartfóne.

Na komunikáciu s kamerou sú určené dve aplikácie. Pomocou prvej môžete kompletne ovládať kameru, zachytiť statický snímok alebo video, či prehovoriť cez telefón do kamery. Druhá aplikácia je komplexný nástroj na ovládanie všetkých produktov inteligentnej domácnosti Xiaomi. Tento nástroj umožňuje pri detekcii pohybu v miestnosti nahrávať video na vloženú pamäťovú kartu microSD. V kombinácii s inteligentným routerom Xiaomi možno video zachytené kamerou nahrať aj na úložný priestor sieťového disku mimo kamery.

Xiaomi (2)

Xiaomi Yi sníma video v rozlíšení 1280 × 720 bodov so snímkovou frekvenciou 20 obrázkov za sekundu. Širokouhlý objektív zachytí obraz v zornom poli 111°.

Táto IP kamera sa dá zapojiť do komplexného systému zabezpečenia so súpravou bezpečnostných senzorov, ktoré Xiaomi uviedla nedávno a ktoré sa dostane aj do Európy.

Kamera je dostupná na stránkach e-shopu XiaomiForSale.com a dodanie na Slovensko trvá 3 pracovné dni.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.