Bude to druhý obchod tejto značky v Bratislave.

Termín otvorenia je 16. septembra 2021. Nachádzať sa bude v Bratislave v EUROVEA, na Pribinovej ulici 8. Slávnostné otvorenie a začiatok fungovania predajne pre zákazníkov sa začne o 10:00. Počas celého dňa budú mať Mi fanúšikovia možnosť zakúpiť si vybraný sortiment produktov za otváracie zľavy až do výšky 50%.

Mi store v EUROVEA bude už štvrtý na slovenskom trhu od roku 2018, kedy bol otvorený prvý Mi Store v Bratislave v Bory Mall. Druhý bol otvorený v roku 2020 v Prešove v nákupnom centre Novum a tretí bol otvorený v máji tohto roku v Obchodnom dome Urban v Košiciach. Rozširovanie obchodného pôsobenia spoločnosti Xiaomi v rámci Slovenska má strategický cieľ, ktorým je zjednodušiť dostupnosť smartfónov a ekosystému pre všetkých Mi fanúšikov.

Podľa zverejnených údajov o dodávkach smartfónov agentúry Canalys za 2. štvrťrok 2021 sa spoločnosť Xiaomi po prvý raz umiestnila na 1. mieste v Európe s trhovým podielom vo výške 28 % a medziročným rastom na úrovni 70 %, čo dokazuje rýchly rast a dynamiku spoločnosti na európskom trhu. V CEE si drží 1. pozíciu s ročným rastom na úrovni +82 % a jednotkovým podielom 32 %. Na Slovensku Xiaomi dosiahla vedúcu pozíciu s trhovým podielom 48 % a medziročným rastom na úrovni 90 %.

Zdroj: Xiaomi

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.