Yandex začal testovať autonómne roboty Yandex.Rover na doručovanie dokumentov

0

Ruská technologická spoločnosť Yandex začala vo svojom centre v Moskve s testovaním autonómnych robotov, ktoré budú slúžiť na doručovanie dokumentov či balíkov.

Doručovacie roboty už majú spoločnosti Amazon, Postmates či Starship. Ďalším významným hráčom na tomto poli sa môže stať ruský Yandex. O technologickej novinke od Yandexu informoval portál Engadget.

Yandex.Rovers už využívajú na doručovanie dokumentov medzi jednotlivými kanceláriami Yandex v rámci celej Moskvy. Robot je schopný naplánovať svoju cestu, zaregistrovať a obísť prekážky či dať prednosť chodcom a zvieratám.

Veľkostne môžeme Yandex.Rover porovnať s cestovným kufrom. Jeho výhodou je aj schopnosť pohybu v tme, nakoľko používa LiDAR navigáciu. Vzhľadom na moskovské podnebie sa plánuje jeho testovanie aj v rámci rôznych poveternostných podmienok.

Yandex dúfa vo využitie svojich robotov pri dodávaní tovarov do reštaurácií, potravín, ale aj pre svoj internetový obchod Beru a jeho sklad.

Zdroj náhľadovej fotografie: Engadget

Zdroj: Engadget

Prečítajte si aj:

Facebook zakáže emotikony so sexuálnym podtónom

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>