Ak máte televízory z roku 2012 (a staršie), prípadne zariadenie s iOS 6 (a menej), YouTube si cez aplikáciu nepozriete.

Google robí zmeny v aplikačnom programovom rozhraní (API), čo sa prejaví nefunkčnosťou YouTube aplikácií na vybraných zariadeniach. Problém budú mať inteligentné televízory, ktoré boli vyrobené v roku 2012 (prípadne sú staršie), druhá generácia zariadenia Apple TV ako aj vybrané Blu-ray prehrávače.

YouTube nebude vo forme oficiálnej aplikácie podporovať ani zariadenia s operačným systémom iOS 6 a menej. Aby aplikácia fungovala korektne, je potrebné aktualizovať systému na verziu 7. Aktualizáciu bude vyžadovať aj tretia generácia Apple TV.

Dodajme, že ak vaše zariadenie nespĺňa požiadavky, po spustení aplikácie sa objaví informačné video. Poteší však informácia, že YouTube môžete aj naďalej sledovať prostredníctvom internetového prehliadača Safari (v prípade iOS zariadení, bez ohľadu na verziu systému). Prehliadač, ktorý je integrovaný v inteligentnom televízore, musí podporovať flash alebo HTML5.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit