YouTube ruší ikonickú 301-ku. Počet zobrazení videa bude ukazovať presnejšie

0

Zabudnite na údaj „301+„, ktorý sa pravidelne objavoval pri populárnych videách.

Ak sa na YouTube objavilo nové video, ktoré sa stalo virálnym, spoznali ste to aj takým spôsobom, že počet zhliadnutí zastal na hodnote 301. YouTube síce doplnil znak +, aby poukázal, že video si reálne pozrelo viac ľudí, avšak trvalo niekoľko hodín, dokedy sa objavila správna informácia.

Tento špecifický úkaz je už minulosťou. YouTube oznámil, že upravil algoritmus, ktorým počíta zobrazenie videí. Tie sa budú zobrazovať presnejšie, bez umelého pozastavenia. Totiž, jeden z dôvodov, prečo Google používal údaj „301+“ boli boti. Tí umelo zvyšovali počet zhliadnutí videa a YouTube potreboval štatistiku prečistiť, aby sa zobrazovali iba údaje od reálnych používateľov.

Nový algoritmus dokáže lepšie vyhodnotiť, či video sleduje skutočný človek alebo počítačový bot. V nejasných prípadoch sa zobrazenie videa pripočíta dodatočne. Ak je legitímne.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>