Telekomunikačný operátor O2 umožňuje od dnešného dňa nakupovať aplikácie a hry v obchode Google Play. Všetci používatelia rezidenčných programov môžu namiesto platobnej karty zaplatiť prostredníctvom operátora. Takýmto spôsobom je možné vykonať jednorazovú platbu, ale aj platby formou predplatného.

Používatelia si môžu kupovať aplikácie, hry, filmy alebo hudbu bez nutnosti použitia platobnej karty. Suma, ktorú minú v obchode Google Play, sa im pripíše k faktúre, alebo strhne z kreditu. Používanie novej služby je veľmi jednoduché. Pri platení stačí vybrať novú možnosť – Platba cez operátora O2. Následne prebehne na pozadí proces overenia cez SMS, počas ktorého sa používateľské konto služby Google Play spáruje so SIM kartou.

Ak je overenie úspešné, platobná metóda sa nastaví ako predvolená a použije sa automaticky pri ďalších platbách. Úspešnosť overenia závisí od toho, či je telefónne číslo aktívne a či nemá deaktivovanú túto službu. Používatelia sú chránení aj mesačným limitom vo výške 150 EUR. Do tohto limitu sa započítavajú aj všetky platby cez SMS (napr. SMS lístky, SMS parkovné, SMS poistenie atď.). Pri predplatených kartách sa overuje výška kreditu.

Platby cez operátora O2 je možné využívať na všetkých zariadeniach, ktoré boli overené prostredníctvom SIM karty. To znamená, že ak máte telefón a Wi-Fi verziu tabletu, cez operátora zaplatíte iba na telefóne. Ak by však tablet obsahoval slot na SIM kartu, môžete zariadenie overiť a platby cez O2 využívať aj po vybratí SIM karty.

Nová platobná metóda je automaticky sprístupnená všetkým používateľom rezidenčných programov. Výnimku tvoria firemní zákazníci a dátové SIM karty. Pre nich bude služba automaticky zablokovaná.

Doplnené 26.2.: Pokrytie služby je k dnešnému dňu 100%. Využívať ju môžu všetci používatelia rezidenčných programov operátora O2.

Doplnené 19.2.: informácie o výške mesačného limitu, možnosť platiť na overených zariadeniach po vybratí SIM karty

Zdroj: O2

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit