Z obchodu Google Play môžete nakupovať aj bez platobnej karty. Ak ste zákazníkom O2 (doplnené)

5

Telekomunikačný operátor O2 umožňuje od dnešného dňa nakupovať aplikácie a hry v obchode Google Play. Všetci používatelia rezidenčných programov môžu namiesto platobnej karty zaplatiť prostredníctvom operátora. Takýmto spôsobom je možné vykonať jednorazovú platbu, ale aj platby formou predplatného.

Používatelia si môžu kupovať aplikácie, hry, filmy alebo hudbu bez nutnosti použitia platobnej karty. Suma, ktorú minú v obchode Google Play, sa im pripíše k faktúre, alebo strhne z kreditu. Používanie novej služby je veľmi jednoduché. Pri platení stačí vybrať novú možnosť – Platba cez operátora O2. Následne prebehne na pozadí proces overenia cez SMS, počas ktorého sa používateľské konto služby Google Play spáruje so SIM kartou.

Ak je overenie úspešné, platobná metóda sa nastaví ako predvolená a použije sa automaticky pri ďalších platbách. Úspešnosť overenia závisí od toho, či je telefónne číslo aktívne a či nemá deaktivovanú túto službu. Používatelia sú chránení aj mesačným limitom vo výške 150 EUR. Do tohto limitu sa započítavajú aj všetky platby cez SMS (napr. SMS lístky, SMS parkovné, SMS poistenie atď.). Pri predplatených kartách sa overuje výška kreditu.

Platby cez operátora O2 je možné využívať na všetkých zariadeniach, ktoré boli overené prostredníctvom SIM karty. To znamená, že ak máte telefón a Wi-Fi verziu tabletu, cez operátora zaplatíte iba na telefóne. Ak by však tablet obsahoval slot na SIM kartu, môžete zariadenie overiť a platby cez O2 využívať aj po vybratí SIM karty.

Nová platobná metóda je automaticky sprístupnená všetkým používateľom rezidenčných programov. Výnimku tvoria firemní zákazníci a dátové SIM karty. Pre nich bude služba automaticky zablokovaná.

Doplnené 26.2.: Pokrytie služby je k dnešnému dňu 100%. Využívať ju môžu všetci používatelia rezidenčných programov operátora O2.

Doplnené 19.2.: informácie o výške mesačného limitu, možnosť platiť na overených zariadeniach po vybratí SIM karty

Zdroj: O2

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

5 komentárov

  1. Pingback: Už aj vo Windows Phone obchode môžete nakupovať bez platobnej karty. Ak ste v Telekome | touchIT

  2. Pingback: Microsoft Build 2015: Všetky dôležité novinky, o ktorých by ste mali vedieť | touchIT

  3. Pingback: V obchode Google Play môžete platiť už aj cez Telekom | touchIT

    • Keď som to testoval, tak mi to fungovalo aj cez wifi, napr. pri nákupoch cez SHIELD TV set-top box s Android TV. Cez mobil som to vytvoril ako platobnú metódu a keď som kupoval aj cez iné zariadenie a cez wi-fi, tak som mal v ponuke platobných metód okrem platobnej karty aj platbu cez O2. Samozrejme treba platobnú metódu overiť prvým nákupom cez telefón s danou SIM kartou (a aj vtedy mi to šlo so zapnutým a pripojeným wifi pripojením, ak sa nemýlim)

Pridaj komentár