Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon predstaví na veľtrhu FESPA 2018 (berlínske výstavisko Messe Berlin, 15. – 18. mája, stánok A40/B40 v hale 3.2) komerčné aplikácie, ktoré vytvorili sami zákazníci na veľkoformátovej roll-to-roll tlačiarni Océ Colorado 1640 s využitím revolučnej atramentovej technológii Canon UVgel.

Hneď dva stroje navyše predvedú návštevníkom veľtrhu pri ukážkovej výrobe svoju výnimočnú produktivitu, kvalitu aj univerzálnosť v oblasti tlačových médií.

Pre názornú ukážku možností tlačiarne Océ Colorado 1640 Canon zhotoví priamo na mieste širokú paletu vysoko kvalitných dekoratívnych výrobkov, vrátane tapiet, podlahovej grafiky a plátien s umeleckými fotografiami, ale aj konvenčné veľkoformátové aplikácie, akými sú bannery či samolepiaca grafika. Návštevníci z radov dodávateľov profesionálnych grafických produktov si tiež budú môcť prezrieť celý rad grafík a dekorácií vyrobených samotnými užívateľmi modelu Océ Colorado 1640. Tie im pomôžu si predstaviť, ako by unikátne vlastnosti technológie Canon UVgel mohli rozšíriť potenciál ich podnikania.

Od uvedenia Océ Colorado 1640 na trh na veľtrhu FESPA 2017 už bolo v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky nainštalovaných viac ako 300 týchto strojov, ktoré premenili roll-to-roll výrobu u stoviek podnikov. Na tohtoročnom veľtrhu FESPA preto Canon predvedie rad výrobkov svojich zákazníkov. Chce tým poukázať, ako Océ Colorado 1640 pomáha zásadne zvýšiť produktivitu svojich používateľov.

V rámci expozície budú k videniu reálne produkty – napríklad plátna, podsvietené bannery a samolepiace grafiky – od nemeckých firiem Posterlounge a Siepro či španielskej Teletransfer, ktoré sú zákazníkmi Canonu. Predstaví sa aj výroba veľkoformátových výtlačkov profesionálnych fotografií Alvara Ibareza, ambasádora spoločnosti Canon, ktoré naplno ukazujú výnimočnú kvalitu tlače, ktorú technológia Canon UVgel dosahuje.

„Ako výrobca umeleckých reprodukcií ponúkame približne 100 000 rôznych motívov, ktoré si zákazníci môžu kúpiť v našich internetových obchodoch po celej Európe. Každý deň vyrobíme takmer 600 plátien a plagátov. Rýchlosť výroby je teda pre nás absolútne kľúčová, pretože nám umožňuje dodať objednaný tovar zákazníkom rýchlo. Po inštalácii v novembri 2017 otvorilo Océ Colorado 1640 nášmu podnikaniu nové možnosti. Okamžite nás upútala neuveriteľná rýchlosť, s ktorou je zariadenie schopné tlačiť, a to až do veľkosti 40 m²,“ hovorí Philipp Dietrich, prevádzkový riaditeľ nemeckej spoločnosti Posterlounge.

Firma Posterlounge vďaka novému tlačovému zariadeniu zároveň rozšírila ponuku produktov o materiálov, na ktoré predtým tlačiť nemohla. „Nielen, že sme si všimli rozdiel v kvalite tlače my, ale všimli si ho aj naši zákazníci. Máme od nich veľmi pozitívnu spätnú väzbu k obrazovej kvalite našich produktov. Océ Colorado 1640 prekonalo všetky naše očakávania, a preto sme investovali do ďalších troch týchto zariadení,“ dopĺňa Philipp Dietrich.

Automatizované dokončovacie práce

Druhý stroj Océ Colorado 1640, ktorý bude v rámci FESPA 2018 vystavený na stánku Canon, predvedie prvý plne automatizovaný systém s technológiou orezu v osiach XY od spoločnosti Fotoba, technologického partnera spoločnosti Canon. Tento prototyp ukáže, ako okamžite suchý výstup z tlačiarne Océ Colorado 1640 automaticky putuje do integrovanej orezovej jednotky. Pri veľkých objemoch tlače, ako sú napríklad plagáty, touto cestou maximalizuje efektivitu výroby.

„Zákazníci neustále hľadajú cesty, ako zvýšiť kapacitu, prevádzkyschopnosť aj produktivitu, a rozširovať tak svoje podnikanie alebo nachádzať nové príležitosti k zisku. Spoločne s Canonom sme načúvali tomu, akým výzvam pri výrobe zákazníci čelia, a v spolupráci s nimi sme navrhli toto nové automatizované riešenie. Jednotný výrobný systém fungujúci medzi roll-to-roll tlačiarňou Océ Colorado 1640 a integrovaným dokončovacím riešením od spoločnosti Fotoba umožní výrobcom grafiky citeľne navýšiť objem výroby tým, že už nie je nutné využívať manuálnu pracovnú silu pri manipulácii tlačových produktov medzi tlačiarňou a finišerom,“ uvádza Valter Maddaloni, výkonný riaditeľ spoločnosti Fotoba.

Mark Lawn, šéf Graphic & Communications Group spoločnosti Canon Europe, dodáva: „Keď sme pred rokom uvádzali na trh Canon UVgel, predstavili sme technológiu, ktorá zákazníkom ponúka obrovské možnosti, bez nutnosti robiť pri výrobe kompromisy. Z výhod tejto inovácie už plne ťaží stovky spokojných klientov. Chceli by sme, aby o nich návštevníci veľtrhu FESPA 2018 osobne počuli. Získajú tak dôkaz, že technológia Canon UVgel radikálne mení produkciu na roll-to-roll tlačiarňach. Pomáha plne rozvinúť nový potenciál podnikania dodávateľom grafických riešení po celom svete, či už cestou zvyšovania kapacity alebo vďaka rozširovania ponuky o nové oblasti využitia.“

Canon predstaví nové technológie v rámci FESPA 2018 na výstavisku Messe Berlin 15. – 18. mája v hale 3.2.

Značky: