Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ako fotografický a video obsah čím viac mení spôsob našej komunikácie, očakávajú dnešní používatelia smartfónov od fotoaparátu vo svojom telefóne stále viac. V reakcii na to výrobcovia inteligentných telefónov neustále skúmajú nové spôsoby, ako vytvoriť výkonné a inteligentné funkcie pre každého, kto chce dosiahnuť výsledkov hodných fotografického majstra.  

Prielomy na poli hardvéru objektívov, sofistikované algoritmy na spracovanie obrazu a mnoho ďalších drobných zmien, úprav a vylepšení stojí za tým, že fotky vytvorené mobilnými telefónmi vyzerajú s každým novým modelom rôznych značiek lepšie a lepšie. Výnimkou nie je ani OPPO, ktoré spoločne s týmto úsilím vykonáva tiež hĺbkový výskum profesionálnej fotografie a úzko spolupracuje s renomovanými odborníkmi z celého sveta v oblastiach, akými sú portrétne fotografie, spôsoby nasvietenia a postprodukčné efekty. Na ceste k nadčasovej estetike fotografie sú pre OPPO zásadné diskusie s týmito profesionálmi v odvetví a podrobné štúdium ich umenia, špecifického tónu a štýlu. 

OPPO sa nespolieha len na algoritmy, ale spolupracuje aj s odborníkmi na klasickú fotografiu  

Algoritmy na spracovanie obrazu v inteligentných telefónoch síce môžu znížiť bariéru pre vytvorenie  dobrej fotografie, ale spoliehať sa na nich príliš môže poškodiť výsledný vzťah medzi svetlom a tieňom. S cieľom vytvárať kvalitné a nadčasové fotky začalo OPPO hľadať odpoveď na otázku, ako s tým používateľom čo najviac pomôcť. I keď je tradičná fotografia oproti tej digitálnej náročnejšia na vybavenie aj skúsenosti, vždy priťahovala ľudí ochotných stráviť hodiny v temnej komore alebo pred zrkadlovkou. Práve ich skúseností a znalostí sa OPPO rozhodlo využiť, prepojiť ich s inteligentnými technikami výpočtovej fotografie a tým vytvoriť zobrazovací systém schopný reprodukovať ultra-realistické prepojenie svetla a tieňa, priestoru a verných farieb. 

Odfotil OPPO Reno 10 Pro
Odfotil OPPO Reno 10 Pro

OPPO má tím viac ako 1 000 špecializovaných odborníkov na spracovanie obrazu a vytvára technológie potrebné k tomu, aby používatelia mohli na svojich mobilných telefónoch zadovážiť kvalitné fotografie. Okrem vlastného interného úsilia OPPO často spolupracuje s uznávanými fotografmi, osvetľovačmi a postprodukčnými špecialistami, aby ich poznatky a skúsenosti začlenila do svojich produktov.  

Komplexné vylepšenia umožňujú zadovážiť si portrétne fotografie na profesionálnej úrovni 

OPPO uskutočnilo u nového radu Reno10 komplexné vylepšenie naprieč celým spracovaním obrazu – od fotografovania cez spracovanie až po jeho zobrazenie. Kvalita objektívu fotoaparátu, ako prvou súčasťou v reťazci snímania obrazu a mostu medzi snímačom fotoaparátu a svetlom vonkajšieho sveta, v konečnom dôsledku určuje výslednú kvalitu obrazu. V smartfónoch Reno10 5G a Reno10 Pro 5G preto OPPO prvýkrát v histórii radu Reno predstavilo nezávislý portrétny teleobjektív s dvojnásobným zoomom, ktorý od samého počiatku zlepšuje čistotu a kvalitu snímok. 

Odfotil OPPO Reno 10 Pro
Odfotil OPPO Reno 10 Pro

Približujte bez obáv s dvojnásobným optickým zoomom

Za objektívom sa skrýva veľký, 32MPx snímač s uhlopriečkou 1/2,74 palca, ktorý dokáže zachytiť viac svetla s vyššou citlivosťou na farby. Fotoaparát je vybavený dvojnásobným optickým zoomom s veľkou svetelnosťou f/2.0 a minimálnou zaostrovanou vzdialenosťou iba 25 cm. To pri použití optického zoomu s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 47 mm ponúka väčšiu voľnosť kompozície. Zväčšením krajiny v diaľke bez zväčšenia objektu v popredí možno pritiahnuť pozornosť diváka k objektu aj pozadiu a spojiť ich do jedného celku. Pokiaľ potrebujete ďalšie zväčšenie, ponúka Reno10 Pro 5G taktiež kvalitný päťnásobný zoom postavený na technológii OPPO In-sensor Zoom. 

Portrétny režim predstavuje novinky

Okrem týchto vlastností je objektív potiahnutý procesom BG spin-coating, ktorý znižuje farebné odlesky a odlesky objektívu spôsobené komplexným osvetlením, napríklad bodovými zdrojmi svetla. I keď konštrukcia fotoaparátu smartfónov radu Reno10 kladie dôraz na zachytenie vysoko kvalitných snímok zo zdroja, spracovanie obrazu stále hrá kľúčovú úlohu pri zaistení, aby boli tieto zdrojové informácie zachytené a prezentované tým najlepším možným spôsobom. 

Do fotoaparátu Reno10 Pro 5G sa vracia tiež portrétny režim smartfónov radu Reno s niekoľkými novinkami. Portrétny režim využíva možnosti spracovania obrazu telefónu a prináša aktualizovaný bokeh efekt s odleskami a vytvára vysoko realistickú úroveň bokeh efektu, vrstvenia a vzorov odleskov. Vylepšené spracovanie portrétov zahŕňa aj pokročilé kľúčové algoritmy, ktoré presnejšie oddeľujú obraz objektu od vrstvy pozadia. Súčasťou je aj vylepšenie presnosti algoritmov umelej inteligencie vďaka špeciálnemu tréningu pre fotografovanie portrétov, ktorý im umožňuje lepšie rozpoznať napríklad objekty držané rukou, gestá a ďalšie.

Displej rozpozná až miliardu farieb

Ďalej bola implementovaná multi-sémantická segmentácia, ktorá zlepšuje presnosť detekcie opakujúcich sa textúr a ďalších scén a algoritmy na zjemňovanie hrán, ktoré optimalizujú vzhľad hrán v obrazoch na základe údajov o hĺbke. Počas poslednej fázy fotografovania a prezerania snímok je obrazovka v mnohých ohľadoch rovnako dôležitá ako všetky ostatné predchádzajúce kroky. Bez kvalitnej obrazovky na prezeranie fotografií vyjdú všetky ostatné vylepšenia nazmar. Aby sa fotografiám a videám dostalo zaslúženého priestoru, sú fotoaparáty smartfónov Reno10 a Reno10 Pro vybavené displejom s miliardou farieb.  

Značky: