Zárez na iPhone X zaujal vývojárov. Android P by mal byť navrhnutý s ohľadom naň

1

Pôvodne iba jednoduchšia cesta riešenia problému a čoskoro možno nový štandard.

Keď prišiel na trh iPhone X so zárezom na vrchu displeja, tak si mnoho ľudí hovorilo, že je to iba dočasné riešenie, kým technológia nepokročí ďalej a nezabudujú sa všetky potrebné senzory a kamery pod displej. Teraz to však vyzerá, že možno vznikne nová éra smartfónov so zárezom.

Vývojári novej verzie Androidu P navrhujú, aby nový Android počítal tiež s takýmto zárezom a umožnil tak výrobcom vyrobiť smartfóny s podobným zárezom v displeji ako má iPhone X. Dá sa totiž predpokladať, že ešte potrvá minimálne rok až dva, kým sa spoločnostiam podarí plnohodnotne zabudovať všetky potrebné senzory pod displej.

Prvé úspešné pokusy o zabudovanie senzorov pod displej sa podarili spoločnosti Vivo, ktorá nedávno predstavila nový model X20 Plus UD. Ten má zabudovanú čítačku odtlačkov prstov pod displejom.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Vivo X20 Plus UD: Prvý telefón na svete s čítačkou odtlačkov prstov priamo v displeji

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Android P chce byť bezpečnejší. Zamedzí používaniu fotoaparátu na pozadí | TOUCHIT

Pridaj komentár