Ďalšia platforma sa púšťa do boja so zdieľaním hesiel, Disney+ rozširuje trh, na ktorom tento boj prebieha.

Zdieľanie hesiel bolo populárnou praktikou pri používaní rôznych streamovacích služieb. Ich predplatitelia totiž radi zdieľali jeden účet so svojimi známymi či rodinou, aby ich predplatné vyšlo lacnejšie. Toto sa však nepáči streamovacím službám, ktoré síce povoľujú využívať jeden účet viacerými osobami, no zároveň má jednu podmienku. Všetci používatelia účtu sa musia nachádzať primárne na jednej adrese, v jednej domácnosti.

So zákazom zdieľania hesiel od streamovacích služieb prišla najskôr platforma Netflix, ktorej sa táto praktika vyplatila. Po tomto zákaze totiž zaznamenala výrazný nárast predplatiteľov, čím sa inšpirovali aj iné služby. Pilotné testovanie zákazu zdieľania hesiel od účtov už prebiehalo aj v rámci platformy Disney+, teraz sa tento zákaz rozšíri aj na ďalšie trhy.

Disney+ zakáže zdieľanie hesiel na ďalších trhoch

Pilotné testovanie tejto zmeny začalo už koncom minulého roka v Kanade. Práve Kanada mala byť testovacím trhom toho, či sa zákaz zdieľania hesiel platforme vyplatí a ako sa zdá, tak test bol úspešný. Disney+ oznámilo, že zákaz zdieľania hesiel sa rozšíri na ďalšie trhy už v júni, pričom sa to bude týkať len pár trhoch a krajín. O pár mesiacov neskôr by však zákaz zdieľania hesiel mal byť účinný na takmer všetkých trhoch, kde platforma pôsobí.

Ak teda zdieľate heslo od platformy Disney+ aj vy s niekým, kto nepatrí do vašej domácnosti, tak by ste sa mali mať na pozore. Ak bude takýmto zákazom postihnuté aj Slovensko, pravdepodobne sa tak stane v septembri, kedy zákaz vstúpi plne do platnosti. Zatiaľ nie je jasné, či Disney+ umožní svojim predplatiteľom si účty oddeliť tak, ako to spravil Netflix. Podstatné informácie sa však dozvieme zrejme už v krátkom čase.

Disney+ je platforma, ktorá každý mesiac pridáva do svojej ponuky zaujímavé tituly. Sústreďuje sa na rôzne generácie sledovateľov, od milovníkov dokumentov, cez fanúšikov rodinných filmov až po tých najmenších. Ak patríte medzi predplatiteľov tejto služby, určite by vám nemal ujsť prehľad noviniek, ktoré do tejto platformy pribudli v rámci apríla.

Zdroj: androidauthority.com

Prečítajte si aj:

Značky:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.