Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Európska komisia cez program Digitálna Európa podporí projekty na zlepšenie schopností zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych inštitúcií v celej EÚ v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Výzva je určená pre malé a stredné zdravotnícke podniky v EÚ, ktoré budú môcť čerpať až 10 miliónov eur.

Európska komisia poskytne grant do výšky 50% celkových nákladov projektu. Navrhované projekty sa musia zameriavať na oblasť kybernetickej bezpečnosti vrátane služieb a produktov kybernetickej bezpečnosti, zručností a školení, či zvyšovania povedomia a výmeny informácií. 

Do programu sa môžu zapojiť malé a stredné zdravotnícke podniky, ktoré majú do 250 zamestnancov. Záujemcovia o podporu môžu predkladať návrhy projektov až do 17.5.2022 do 17:00 CEST.     

Program Digitálna Európa je skvelá príležitosť pre slovenské firmy, ako čerpať na svoje projekty financie z Európskej únie. Na rozdiel od eurofondov sú programy ako Digitálna Európa oveľa jednoduchšie na administráciu a podávanie projektov. Verím, že na Slovensku sa nájde dostatok kvalitných projektov, ktoré majú šancu na úspech,” povedal generálny riaditeľ KCCKB Ivan Makatura. 

Viac informácií o tejto výzve nájdu záujemcovia na webových stránkach Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti (KCCKB). Jednoduchý návod, ako požiadať o grant z programu Digitálna Európa nájdete na stránkach kyberkomunita.sk. V prípade potreby konzultácie môžu záujemcovia kontaktovať KCCKB, na adrese projektyEU@cybercompetence.sk

Značky: