Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Legendárna značka Blue, ktorá je uznávaná odbornou verejnosťou aj bežnými používateľmi za špičkovú kvalitu a inovatívny profesionálny dizajn, prichádza oficiálne na Slovensko. Blue ponúka ucelený rad nástrojov určených pre nahrávanie (záznam) zvuku pre profesionálnych tvorcov, streamerov a aj bežných spotrebiteľov

Značku Blue Microphones (Baltic Latvian Universal Electronics, LLC) založili v roku 1995 v Kalifornii americký hudobník Skipper Wise (1957) a zvukový inžinier (pôvodom z Litvy) Mārtiņš Saulespurēns (1943). Mikrofóny BLUE XLR s legendárnym tvarom „Bottle“, ktorý pripomína „fľašu“, nahradili tradičné „kapsle“ – mikrofóny zavesené v špeciálnej konštrukcii, ktorá pomáha izolovať nežiadúce otrasy. Bottle mikrofóny sa stali veľmi rýchlo hitom a začali ich používať profesionálny hudobníci i nahrávacie štúdiá.

V tom čase Skipperova 12-ročná dcéra Jessica, mladá začínajúca speváčka, navrhla, či by jej nemohol vyrobiť jednoduchší mikrofón na nahrávanie skladieb a ich streamovanie na internet. Keďže boli obaja fanúšikmi softbalu, vznikla myšlienka na Snowball – mikrofón s rozmermi a tvarom pripomínajúcim softbalovú loptu. Ďalším zlomovým momentom bolo pošťuchnutie spoločnosťou Apple, ktorá navrhla vytvoriť cenovo dostupný kondenzátorový mikrofón Snowball pre použitie s ich hudobným softvérom GarageBand. Ten si ihneď obľúbili začínajúci hudobníci, ale aj profesionáli ako alternatívu k drahým prenájmom štúdií. Profesionálny zvuk ako zo štúdia si vďaka Blue mohol nahrať každý. Za ostatné roky vzrástol počet zákazníkov najmä vďaka rozrastajúcej sa skupine youtuberov a streamerov, ale aj kapiel, ktoré začali mikrofóny Blue využívať na záznam svojich produkcií.

V júni 2018 značku Blue Microphones kúpila spoločnosť Logitech a preto je dnes súčasťou medzinárodného portfólia značiek Logitech International, podobne ako napr. Ultimate Ears, Jaybird, Astro Games, Saitek alebo Streamlab. Technológie Blue začlenil Logitech už aj do svojich ďalších produktov, ako sú napr. hráčske headsety Logitech G PRO a PRO X, ktoré používajú mikrofóny s technológiou Blue VO!CE.

“Vďaka značke BLUE sa nám naskytá ďalšia možnosť spolupracovať nielen s tvorcami unikátneho obsahu na platformách YouTube alebo Twitch, ale aj s profesionálmi v hudobnom obore a podcastingu,“ povedal Martin Kubelík, vedúci teamu Logitech pre Českú republiku a Slovensko. „Sme hrdí, že sa značka rozrastá i pre náš trh a môžeme tak ponúknuť všetkým našim potencionálnym zákazníkom kvalitné produkty, ktoré nielenže podporia vaše internetové aktivity, ale posunú ich rovno na vyššiu úroveň.“

Ruku v ruke s famóznym zvukom a čistými nahrávkami ide aj prepracovaný dizajn a precízne spracovanie produktov. Mikrofóny Blue sú skvelým doplnkom na pracovnom stole vedľa PC, pred stremovacou kamerou alebo aj v nahrávacom štúdiu. Svojim dizajnom zaujmú na prvý pohľad a ich prepracované zvukové možnosti zas ocenia všetci audiofili.

Značka Blue sa zameriava stále viac aj na streaming a podcasting, čo sú oblasti, na ktoré sa bude sústrediť aj po uvedení na náš trh. Produkty značky Blue budú v ČR a SR v predaji prostredníctvom siete obchodných partnerov ako sú napr. Alza alebo CZC. Medzi prvými budú na náš trh uvedené mikrofóny Yeti a Snowball.

Viac informácií o značke Blue môžete získať na webových stránkach bluedesigns.com.

Z portfólio značky Blue vyberáme:

Snowball

 • Kvalitný mikrofón štúdiovej kvality pre záznam vokálov, akustických nástrojov, podcastov a pod.
 • Unikátny dizajn v tvare lopty dostupný v niekoľkých farebných verziách
 • Tri režimy záznamu pre snímanie zvuku priamo z jedného zdroja (vokály), pre snímanie v rozsahu 360° (podcasty) a režim zníženej citlivosti (napr. pre elektrickú gitaru)
 • Kompatibilný s PC a Mac, nie je potrebná inštalácia ovládačov
 • V balení aj stojan (trojnožka) a USB kábel

Yeti

 • Pole s tromi kapsulami pre perfektné zachytenie každého zvuku
 • Všestranné možnosti záznamu pomocou štyroch špeciálnych režimov – cardioid (čelné snímanie), stereo (s dvojicou oodelených stôp), omni (záznam celého priestoru v rozsahu 360°) a bidirectional (ideálny pre nahrávanie podcastu, kde sedia dvaja ľudia oproti sebe a mikrofón sníma dva rôzne zdroje zvuku)
 • Nastavenie citlivosti (gain control), tlačítko mute, nulová latencia pri výstupe na slúchadlá
 • Perfektná voľba pre podcasty, voiceover dabing, herný streaming, rozhovory, konferenčné hovory, hudobníkov,…
 • Plug ‚n play – kompatibilný s Mac a PC

Yeti X

 • Pole až štyroch kondenzátorových kapsúl pre presnejšie zameranie zvukov
 • High-Res LED na vizualizáciu úrovne hlasitosti zvuku
 • Multi-funkčný ovládač na nastavenie hlasitosti slúchadiel, citlivosti mikrofónu, zmiešavača a mute
 • Technológia Blue VO!CE s profilmi napr. pre profesionálny streaming a podcasty
 • Nastaviteľné podsietenie a personalizácia vášho mikrofónu
 • Integrácia s Logitech G HUB pre detailnejšiu kontrolu a nastavovanie mikrofónu
 • Štyri režimy snímania zvuku: cardioid, omni, bidirectional a stereo
 • Plug ‚n play – kompatibilný s Mac a PC

Značky: