Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ZSE prináša na trh riešenie inteligentnej domácnosti, ktoré zákazníkom poskytne vyšší komfort bývania s možnosťou ovládať svoju domácnosť prostredníctvom smartfónu.

Po riešeniach využívajúcich obnoviteľné zdroje energie ide o druhý produkt, ktorý posúva ZSE od poskytovateľa komodity k poskytovateľovi kompletných energetických riešení. Tieto produkty bude spoločnosť od marca ponúkať pod novu produktovou značkou ZEON.

Od marca prináša ZEON inteligentné riešenie, ktoré pozostáva zo vzájomne prepojených zariadení a senzorov, ovládaných cez smartfón. Riešenie ZEON Smart Domov umožňuje zákazníkovi mať celú domácnosť pod kontrolou. Obsahuje zariadenia, ktoré monitorujú pohyb v dome/byte; upozorňujú na aktívnosť/neaktívnosť spotrebičov so sledovaním ich spotreby a možnosťou ich vypnutia na diaľku; sledujú teplotu, vlhkosť a tlak vzduchu v domácnosti; poskytujú prepäťovú ochranu zásuviek, vďaka ktorej sú v bezpečí všetky spotrebiče a mnoho ďalšieho. Všetky tieto funkcie sa jednoducho ovládajú cez  bezplatnú aplikáciu v smartfóne. Prostredníctvom tejto aplikácie je navyše možné sledovať aktuálnu i historickú spotrebu jednotlivých spotrebičov, čo umožňuje ich efektívnejšie využívanie.

„ZSE sa už dlhšie zaoberá témou inteligentných domácností. Pred dvoma rokmi sme spustili predaj zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie, o ktoré je stále veľký záujem. Dnes prichádzame s ponukou, ktorá spája viacero samostatne existujúcich zariadení do centrálnej online platformy. Táto poskytuje  informácie o pripojených zariadeniach, ich výkone, či spotrebe a umožňuje ich ovládať  kedykoľvek a odkiaľkoľvek, a to cez smartfón či tablet“, uviedol Juraj Krajcár, predseda predstavenstva ZSE Energia.

Pripravené riešenie umožňuje efektívne využívanie energie v domácnosti, pomáha šetriť náklady a zároveň poskytuje vyšší komfort obyvateľom domu či bytu. „Máme ambíciu dlhodobo pôsobiť na trhu energetických riešení, čomu prispôsobujeme aj produktové portfólio. ZEON Smart Domov  je súčasťou pripravovaného širšieho konceptu inteligentnej domácnosti, ktorý integruje rôzne časti, napr. inteligentné vykurovanie, inteligentné osvetlenie, inteligentné spotrebiče, rôzne bezpečnostné senzory, ale aj spomínané fotovoltické panely či inteligentné chladenie. Energetika vo svete sa mení na smart odvetvie a tento trend musíme zachytiť, “ dodal Juraj Krajcár.

Podrobnosti o produkte:

CENNÍK BALÍKA ZEON SMART DOMOV START

Balík ZEON Smart Domov StartCena s DPH
Prvá časť kúpnej ceny19,90 €
24 mesačných splátok9,90 €

ZEON Smart Domov Start obsahuje Riadiacu jednotku, Pohybový senzor, Dverový senzor, Dymový senzor, Smart tlačidlo a Smart zásuvku. Základný balík ZEON Smart Domov Start je možné zakúpiť na splátky, a to uhradením prvej časti kúpnej ceny na dobierku a zvyšnej čiastky v 24 mesačných splátkach alebo jednorazovou úhradou na dobierku vo výške 257,50 € s DPH. V cene tovaru sú zahrnuté náklady na dodanie a recyklačný poplatok.

ZARIADENIA, KTORÉ JE MOŽNÉ SAMOSTATNE DOKÚPIŤ K BALÍKU

ZEON SMART DOMOV START

Doplnkové zariadenieJednorazová

cena s DPH

 Doplnkové zariadenie na splátkyPrvá časť kúpnej

ceny s DPH

24 mesačných

splátok s DPH

Dymový senzor29,90 €

 

Dymový senzor2,30 €1,15 €
Dverový senzor14,90 €

 

Dverový senzor1,70 €0,55 €

 

Pohybový senzor19,90 €

 

Pohybový senzor1,90 €0,75 €

 

Smart tlačidlo19,90 €

 

Smart tlačidlo1,90 €0,75 €

 

Smart zásuvka49,90 €

 

Smart zásuvka4,30 €1,90 €

 

Smart predlžovačka99,90 €

 

Smart predlžovačka9,90 €3,75 €

 

Značky: