1 + 2 + 3 = 24. Kalkulačka v iPhone nevie správne počítať (doplnené)

3

Doplnené 31.10.: Oprava animácií v kalkulačke prichádza s verziou iOS 11.2 beta 1. Apple sa nakoniec rozhodol v tejto verzii úplne animácie odstrániť.

Chybu v tomto jednoduchom príklade spôsobujú príliš dlhé animácie.

Nie vždy 1 + 2 + 3 je rovné šiestim. Apple sa však nesnaží prepisovať pravidlá matematiky, hoci to tak vyzerá. Dokazuje to chyba animácií, ktoré sa nachádzajú v novom iOS 11.

V prípade, že tento príklad zadávate do vstavanej kalkulačky v iOS 11 pomaly, tak je všetko v poriadku a kalkulačka príklad vypočíta správne. Problém nastáva v momente, keď príklad zadávate rýchlo. V dôsledku animácie, vyvolanej stlačením tlačidla, sa do kalkulačky namiesto vyššie uvedeného príkladu vložia hodnoty 1 + 23.

Základnú matematiku Apple teda zvláda, problémom sú iba dlhé animácie. Tieto animácie sa v systéme objavili s príchodom iOS 11. V jednej z najbližších aktualizácií by tak chyba mohla byť odstránená.

Zdroj: Independent

Prečítajte si aj:

Apple mätie používateľov: V ovládacom centre v iOS 11 si už Bluetooth a WiFi nevypnete

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

3 komentáre

  1. Pingback: Apple uvoľnil prvú beta verziu iOS 11.2 | TOUCHIT

  2. Pingback: Noví majitelia iPhone X kritizujú nízku výdrž batérie | TOUCHIT

  3. Pingback: iOS 11 má zvláštnu chybu, ktorá používateľa ukracuje o znak "i" | TOUCHIT

Pridaj komentár