Apple mätie používateľov: V ovládacom centre v iOS 11 si už Bluetooth a WiFi nevypnete

4

iOS 11 so sebou priniesol viacero zmien, jedna z tých väčších bola prerobenie ovládacieho centra. Používatelia si ho môžu teraz lepšie prispôsobiť podľa svojich predstáv. Prináša to však so sebou ešte jednu nevítanú zmenu.

Mätúce. Tak by sa dala nazvať funkčnosť tlačidiel Bluetooth a Wi-Fi v najnovšej verzii mobilného operačného systému od Apple. V predchádzajúcich verziách ťuknutie na jedno z týchto tlačidiel danú funkciu vyplo. V iOS 11 sa však nevypne, ale len odpojí od aktuálne pripojenej Wi-Fi siete alebo zariadenia, v prípade Bluetooth. Táto zmena funkčnosti môže byť pre používateľov bezpečnostný problém, ale aj problém použiteľnosti, keď používateľ chce vypnúť Bluetooth a Wi-Fi z dôvodu šetrenia batérie a služby ostanú naďalej na pozadí zapnuté.

Dôvodom na zmenu funkčnosti týchto tlačidiel bolo pravdepodobne viacero funkcionalít, ktoré iPhone neustále využíva a potrebujú Wi-Fi alebo Bluetooth. Jedná sa napríklad o službu AirDrop na prenos súborov, Handoff na prácu s dokumentmi alebo komunikácia s hodinkami Apple Watch. Rozhrania Wi-Fi a Bluetooth si teda môžete úplne vypnúť iba v nastaveniach. Cez rýchle ovládacie centrum si ich zapnete, prípadne sa odpojíte od siete / zariadenia.

Ovládacie centrum v iOS 11. Zľava: zapnuté a pripojené Wi-Fi a zapnuté Bluetooth rozhranie. Po ťuknutí na ikonu Wi-Fi sa telefón odpojí od siete, ale Wi-Fi ostáva zapnutá (v strede). Obe rozhrania je možné vypnúť iba v nastaveniach, následne sa zobrazia prečiarknuté v ovládacom centre (vpravo). Z ovládacieho centra môžete rozhrania zapnúť, ale nevypnete ich

Autor: Martin Štěpánek

Zdroj: The Next Web

Prečítajte si aj:

V iOS 11 už 32-bitové aplikácie nespustíte. Poradíme vám, ako zistiť, či nejaké z nich ešte používate

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

4 komentáre

  1. Pingback: iOS 11: 3D Touch gesto pre prepínanie sa medzi aplikáciami aktuálne nefunguje. Vráti sa v najbližšej aktualizácii systému | TOUCHIT

  2. Z nevysvetliteľného dôvodu mi niektoré systémové ikony app stmavnú, ak na ne kliknem sú znova svetlé. Ako by v nečinnosti boli priehľadnejšie. Neviem čím to je spôsobené, lebo jediná priehľadnosť, ktorá sa dá pri app nastaviť je tá pri AssistiveTouch. Tam sa dá nastaviť % nepriehľadnosti pri nečinnosti. Nemá s tým niekto skúsenosti? (iP7, iOS11)

  3. Pingback: 1 + 2 + 3 = 24. Kalkulačka v iPhone nevie správne počítať (doplnené) | TOUCHIT

Pridaj komentár