10 smartfónových doplnkov, ktoré by ste si nikdy nemali kúpiť

1

Existuje kvantum užitočného príslušenstva, ktoré si k vášmu smartfónu môžete zaobstarať. Počnúc ochrannými púzdrami, pokračujúc odolnými sklíčkami či externými napájacími zdrojmi a končiac bezdrôtovými Bluetooth slúchadlami i reproduktormi. V tomto článku sa pozrieme na podobné príslušenstvo trochu z iného pohľadu. Vybrali sme 10 doplnkov, ktorých existenciu považujeme za absolútne zbytočnú.

Tangáče na smartfón

Začíname ozajstným skvostom. Áno, ony skutočne existujú. Ak sa vám zdajú tzv. “tangáče” nevkusné na ľuďoch na pláži, tak na smartfóne sa ten pocit pravdepodobne ešte znásobí. Kým ľudí majú chrániť pred odhalením pohlavných orgánov, v tomto prípade je pred zvedavými pohľadmi spoľahlivo chránený tzv. “Home button”. Čo koho viedlo k vymysleniu tohto vynálezu? Tiež by sme radi vedeli.

Handsfree sada GoJo

Bezdrôtové handsfree headsety patria jednoznačne do praktickej skupiny príslušenstva. Najmä profesionálni vodiči, ale vlastne ktokoľvek, kto si sadne za volant auta a chce počas cesty telefonovať, by mal byť jedným kvôli bezpečnosti vybavený. Handsfree sada GoJo síce tento dôležitý faktor spĺňa, ale to je tak asi všetko. Kto normálny by chcel mať počas cesty kamkoľvek pripevnený pri uchu, v dnešnej dobe nie práve najľahší a najmenší smartfón, keď si môže zakúpiť niekoľkokrát menšie a ľahšie bezdrôtové slúchadlo?

Tvrdené sklo s falošným dojmom prasknutia

Nejeden z nás zažil túto nepríjemnú skúsenosť na vlastnej koži. Pád smartfónu a jeho dôsledok vo forme tzv. “pavučiny” na displeji. Na tento typ mechanického poškodenia sa, samozrejme, záruka nevzťahuje a pri drahších smartfónoch znamená výmena displeja pomerne nákladnú investíciu. Čo ak by však existovalo ochranné sklo, ktoré nám tento dojem priblíži aj bez nutnosti pádu? Nech sa páči, aj takýto produkt existuje. Jeho využiteľnosť si vieme predstaviť maximálne tak v prípade slabšieho kanadského žartíka. Alebo máte iný názor?

Retro telefónne slúchadlo

Pamätá si niekto ešte tradičnú analógovú pevnú linku? To bola doba, kedy ste sa museli dohodnúť na mieste a čase stretnutia vopred a potom dúfať, že druhá strana bude dochvíľna. Ak sa na ceste k miestu stretnutia čokoľvek skomplikovalo, boli ste nahratí. Lebo aj keby ste mali štastie na telefónnu búdku vo vašej blízkosti, tak ste sa už s druhou stranou skontaktovať nevedeli (pokiaľ už bola tiež na ceste). Typickým pre pevné linky bolo veľké slúchadlo. No a presne také si viete zakúpiť aj dnes a pripojiť ho cez 3,5 mm jack, alebo bezdrôtovo, prostredníctvom technológie Bluetooth k vášmu smartfónu. Je to vážne nutné?

Privátna smartfónová TV šiltovka

Táto šiltovka vznikla s ideou sledovania multimediálneho obsahu na vašom smartfóne v pohodlí a súkromí. V pohodlí, pretože pri prehrávaní videí nemusíte používať ruky a v súkromí, pretože je prehrávaný obsah dokonale chránený zo všetkých možných strán. Aby ste sa nedali oklamať, tento vynález nemá nič spoločné s virtuálnou realitou. Funguje len na princípe pripevnenia smartfónu do púzdra v čelnej časti. S oboma privretými očami by ste ju hádam raz či dvakrát doma využili, ale na verejnosti by ste sa ňou asi veľmi chváliť nechceli.

Jedlé púzdro na iPhone

Ste milovníkmi moderných technológií a zároveň gurmánom? Možno práve podobnej cieľovej kategórii je určené púzdro na iPhone, z ktorého si kedykoľvek počas dňa môžete kúsok odhryznúť. Aj keď sa to zdá byť skôr nepodareným prvoaprílovým žartom, toto púzdro sa naozaj pred pár rokmi predávalo. Konkrétne v roku 2012 v Japonsku. Tzv. “Survival Senbei” púzdro bolo určené majiteľom modelu iPhone 5, pričom už z názvu je jasné, že jeho cieľom bolo v skutočnosti pomôcť používateľovi prežiť v núdzových situáciách. Vyrobené bolo z japonskej hnedej ryže a soli. Dobrú chuť.

Robotický čistič displeja

Už zopár dekád je každému jasné, že roboty nahrádzajú ľudí v mohých oblastiach. Napriek tomu, že vo väčšine prípadov je to úplne logické a opodstatnené, zastávame názor, že niektoré veci by predsa len roboty mohli nechať na ľudí. Jednou z týchto činností je čistenie displeja smartfónu či tabletu. Robot Auto Mee S pochádza takisto z Japonska a jeho úlohou je vyčistiť akúkoľvek obrazovku za pár minút. Celkom šikovné, až na fakt, že sami si ju vyčistíte rýchlejšie a ak sa čo i len trochu posnažíte, tak i precíznejšie.

Selfie púzdro na iPhone s integrovaným hrebeňom

Vyrobené pre všetkých, ktorí chcú na selfie vyzerať naozaj dobre. Vždy pred fotkou máte možnosť upraviť svoje vlasy a to ani nemusíte v kabelke so sebou vláčiť veľký a nespratný hrebeň. Stačí, že ho so sebou nosíte vo forme krytu na váš iPhone. Cieľovou kategóriou sú pravdepodobne teenegerky posadnuté svojim vzhľadom, ktoré denne pridávajú na svoj účet na Instagrame desiatky selfie fotiek. Púzdro je určené pre modely iPhone 5 a 5S a aktuálne ho zoženiete na Amazone za približne 10 libier.

Púzdro na iPhone v tvare ruky

Do tretice púzdro na iPhone a do tretice úplne zbytočné. Podstatou púzdra je umelá ruka v životnej veľkosti prilepená na váš smartfón. Tvorcovia tejto bizarnej vecičky ju vyrobili s myšlienkou uľahčenia držania iPhonu počas telefonátu. Držať by ste ho totiž mali práve za ruku, čo je samozrejme oveľa pohodlnejšie a praktickejšie ako klasické a zastaralé uchopenie. Nuž, jedine kvôli nechápavým až pohoršujúcim pohľadom okoloidúcich by sa to azda oplatilo vyskúšať. Nevadí, že vás budú mať za bláznov.

Telefón netelefón

Posledným na zozname je produkt známy pod označením NoPhoneNoPhone síce nepatrí medzi typické príslušenstvo, ale nepatrí ani do kategórie smartfónov. Ide o projekt, ktorý bol pred 3 rokmi zverejnený na Kickstarteri. Jeho úlohou je odtrhnúť vás od virtuálneho života a socializovať vás viac v skutočnom svete. Žiadny displej, žiadna pamäť, žiadny fotoaparát, proste nič, čo by ste čakali. NoPhone je len kusom čierneho plastu bez akýchkoľvek rušivých funkcií v tvare podobajúcom sa aktuálne predávaným smartfónom. V tomto prípade, musíme autorov za originalitu aj myšlienku pochváliť. Pokiaľ by ste uvažovali o jeho objednaní, na obrázku nižšie uvádzame všetky potrebné parametre v priamom porovnaní s konkurenčným iPhone 6.

Zdroj: Android Authority

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Jeden komentár

Pridaj komentár