Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Česko-slovenská prepravná sieť 123kuriér/123kurýr začala ponúkať doručenie balíkov do 50 kg medzi oboma krajinami v režime 24 hodín.

Vďaka založeniu českej dcérskej firmy 123kurýr a prepojeniu slovenskej a českej prepravnej siete teraz putujú balíky medzi Slovenskom a Českou republikou v 24-hodinovom takte. „Medzinárodnú prepravu medzi SK a CZ zaisťujeme od začiatku nášho vstupu na trh. V Českej republike sme využívali na doručovanie partnerské siete a museli sme sa prispôsobiť ich podmienkam a doručovacím lehotám. V rámci vlastnej siete teraz môžeme ponúkať zákazníkom rovnaké prepravné podmienky v oboch štátoch,“ povedal Miloš Melník, generálny riaditeľ 123kuriér/123kurýr.

Miloš Melník, generálny riaditeľ 123kuriér/123kurýr


Ponuka balíkových dopravcov je v oblasti medzinárodných prepráv často obmedzená váhovým limitom, ktorý sa pohybuje okolo 30 kg, a to aj v prípade doručenia do susednej krajiny. 123kuriér/123kurýr váhový limit neznižuje. „Vieme, že doručenie medzi Slovenskom a Českom počas 24 hodín ponúka väčšina balíkových dopravcov, aspoň v priľahlých regiónoch je to štandardom. Preto sme sa rozhodli, že benefitom našej siete bude zachovanie váhového limitu 50 kg, ktorý platí vo vnútroštátnych prepravách balíkov, aj pre medzinárodné prepravy,“ vysvetľuje výhodu služby Miloš Melník.

Obsah obrázku text, osoba  Popis byl vytvořen automaticky

Sieť 123kuriér/123kurýr sa prezentuje ako kuriér pre všetkých. „Sme tu aj pre nezmluvných zákazníkov, teda tých, ktorí si jednoducho objednajú a zaplatia prepravu on-line. To je výhoda napríklad pre e-shopy alebo firmy s nepravidelným objemom zásielok,“ doplňuje Miloš Melník. V Českej republike zaisťuje spoločnosť zatiaľ prepravy pre firemných zákazníkov v režime B2B a B2C, ale rovnako ako na Slovensku, čoskoro aj v Česku ponúkne služby aj súkromným osobám (C2C).

Foto: 123kuriér

Viac informácií na: www.123kurier.sk

123 kuriér na Slovensku Kuriérska služba 123Kurier, s.r.o. bola založená ako rodinná firma so slovenským zázemím bez účasti zahraničných investorov v roku 2012.  Jej hlavnou činnosťou bolo spájať firemných a súkromných klientov s logistickými spoločnosťami na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku.
Začiatkom roka 2020 majitelia prijali rozhodnutie vytvoriť unikátny projekt s vlastnou logistickou infraštruktúrou so špecializáciou na balíky do 50kg pre všetkých klientov, ktorí sa nechcú viazať. Na jeseň roka 2021 expandovala aj do Českej republiky.

Značky: