Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O2 tento rok po prvýkrát v histórii poukazuje 2 % zo svojich daní. Okrem dlhodobo podporovaných projektov našiel operátor vďaka verejnej výzve ďalšie, ktoré sa intenzívne angažujú v podpore zamestnanosti mladých ľudí. Im poputuje suma v celkovej výške viac ako 115 tisíc eur. O2 tak pokračuje v línií aktivít, ktorými sa usiluje bojovať proti nezamestnanosti mladých.

Prerozdelenie 2 % z daní viacerým subjektom je v súlade s našou dlhodobou stratégiou prispievať k zlepšeniu zamestnanosti mladých ľudí. Aj preto sme sa rozhodli verejne vyzvať organizácie, ktoré akýmkoľvek spôsobom podporujú mladé talenty, dobré nápady a začínajúcich šikovných ľudí, aby nás presvedčili, že si našu finančnú pomoc zaslúžia,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

O2 ako prvé na Slovensku vyzvalo subjekty, ktoré podporujú mladé talenty a začínajúcich podnikateľov, aby sa prihlásili a sami uchádzali o 2 % z daní. Počas trvania výzvy sa prihlásilo spolu 20 záujemcov, z ktorých 6 sa podarilo operátora presvedčiť. Suma viac ako 115 tisíc eur bude prerozdelená novým subjektom, aj tým, s ktorými operátor dlhodobo spolupracuje.

O2 sa dlhodobo usiluje prispievať k zlepšeniu zamestnanosti mladých ľudí, čo je problém vypuklý nielen na Slovensku, ale aj v EÚ. Zameriava sa na podporu mladých talentov, dobrých nápadov a začínajúcich šikovných ľudí, pričom od budúceho roka tak bude robiť aj prostredníctvom Férovej nadácie O2, ktorú operátor založil v roku 2014.

Zoznam podporených subjektov:

SOVVA – StartUpAwards.sk

ID Space Team –  TEDx Youth, Rozbaľ to Bratislava, Vianočné trhy pod Pyramídou

Aptech Europe – IT kurzy, školenia a rekvalifikácia mladých nezamestnaných študentov

Voices.sk – víkendové školy s aktívnymi workshopmi na podporu zamestnanosti a udržateľnosti podnikania

ZMPS – praktické vzdelávanie mladých podnikateľov, globálny týždeň podnikania

STUBA Green Team – podpora univerzitného tímu, ktorý simuluje fungovanie firmy so všetkými oddeleniami

Nadácia F.A.Hayeka – Podnikateľský nápad roka, Junior Chamber International Slovakia

Vagus – Denné a integračné centrum pre ľudí bez domova

Červený nos – Clowndoctors

Marathon BB

Divadelná Nitra – medzinárodný divadelný festival

Divadelné združenie GUnaGU

OPI Trainings

Značky: