Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Motorola vysvetľuje, čo je obnovovacia frekvencia obrazovky a prečo je dôležitá aj pre váš telefón

Motorola, rovnako ako všetci výrobcovia smartfónov, neustále hľadá nové spôsoby, ako vylepšiť, zrýchliť a zvýšiť užitočnosť zariadení a zlepšiť celkový používateľský zážitok. Jednou z funkcií, ktorá môže používateľom priniesť lepší zážitok, je obnovovacia frekvencia obrazovky. Až donedávna mala väčšina telefónov na trhu obnovovaciu frekvenciu obrazovky 60 Hz, ale dnes sa táto obnovovacia frekvencia viac ako zdvojnásobila. Väčšina ľudí si uvedomuje výhody rýchlejšieho procesora, väčšej pamäte RAM a silnejšej batérie, len málokto vie o výhodách výkonnej obnovovacej frekvencie obrazovky.

Obnovovacia frekvencia obrazovky určuje, koľkokrát za sekundu sa obnoví alebo aktualizuje displej telefónu, pričom sa jeho rýchlosť meria v hertzoch (Hz). Dlhé roky mal takmer každý telefón na trhu obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, čo bolo považované za priemyselný štandard. Dnes je však frekvencia 60 Hz vyhradená pre lacnejšie telefóny, zatiaľ čo prémiovejšie modely majú obnovovaciu frekvenciu obrazovky, ktorá ide ešte ďalej – až na závratných 144 Hz.

Vyššia obnovovacia frekvencia robí každú akciu v telefóne plynulejšou – predstavte si, že obrazovka sa obnoví iba niekoľkokrát počas toho, ako hráte svoju obľúbenú hru alebo surfujete po webe – všetko by blikalo a meškalo a celý zážitok by bol pomalý, neohrabaný a neznesiteľný. S obnovovacou frekvenciou 60 Hz tento pocit takmer neexistuje, ale ako sa čísla zvyšujú, všimnete si, že všetko funguje hladko a ešte plynulejšie. To je obzvlášť dôležité, pokiaľ ide o činnosti, ktoré vyžadujú veľa pohybu a akcie, ako napríklad hranie hier alebo dlhé scrollovanie.

Jednoducho povedané, čo sa týka obnovovacej frekvencie obrazovky, viac je lepšie. motorola edge 20 pro je jedným z prvých mobilných zariadení na trhu, a prvým od spoločnosti Motorola, ktoré ponúka pôsobivú obnovovaciu frekvenciu 144 Hz. Toto je najvyššia obnovovacia frekvencia, ktorá je v súčasnosti k dispozícii na bežných smartfónoch – zároveň je o 140% rýchlejšia ako priemyselný štandard 60 Hz len pred pár rokmi a o 60% rýchlejšia ako prvá generácia Motorola Edge. Všetko je nastavené tak, aby to výrazne  zlepšilo váš zážitok z dynamického, vysoko pohyblivého obsahu, ako je hranie hier alebo sledovanie akčného videa. A aby ste z tejto funkcie vyťažili ešte viac, motorola edge 20 pro má aj výkonný procesor Snapdragon 870  a 12 GB pamäte RAM s 256 GB interného úložiska, takže používatelia majú kedykoľvek dostatok energie na dotyk prsta.

Poslaním spoločnosti Motorola odjakživa bolo demokratizovať špičkové technológie a prevratné inovácie využívať vo viacerých smartfónov, aby sa dostali ku všetkým používateľom, a preto sa rozhodla poskytnúť podobný zážitok aj v lacnejšom zariadení pre tých s nižším rozpočtom. Motorola Edge 20 Lite má obnovovaciu frekvenciu obrazovky 90 Hz a dostatok pamäte RAM (8 GB) v kombinácii s rýchlym procesorom MediaTek Dimensity 720 5G-B, vďaka čomu je rovnako silný a schopný ako drahšie telefóny, pokiaľ ide o výkon a rýchlosť.